На Львівщині для священиків проведуть семінари про збереження пам’яток.

 

25 травня в Митрополичих палатах у Львові за участі духовенства УГКЦ, мистецтвознавців та представників ЛОДА відбулося обговорення знищення настінних розписів у храмі Успення Пресвятої Богородиці у смт Славське Сколівського району Львівської області. Про це повідомляє прес-служба єпархії.

 

У зустрічі взяли участь владика Ігор (Возняк), митрополит Львівський, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архієпархії, інші священнослужителі.

 

«Ієрархи зі зрозумінням вислухали занепокоєння представників мистецького середовища з приводу знищення розписів у Славському та зі свого боку наголосили, що подібні дії є прикладом неприпустимого ставлення до пам’яток сакрального мистецтва, яке не може бути жодним чином оправданим. При цьому присутні на зустрічі висловили сподівання, що подібні прикрі випадки не повинні стати приводом ігнорування та нівелювання вагомої ролі, яку відіграла Українська Греко-Католицька Церква впродовж історії українського народу, в тому числі і новітньої, у справі збереження, плекання та розвитку культури і сакрального мистецтва», – ідеться в повідомленні.

 

Відтак оголошено про намір єпархіального управління провести освітні семінари для духовенства з метою роз’яснення актуальних церковних та державних норм і принципів щодо збереження сакральних пам’яток.

 

Нагадаємо, в церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Славському місцева громада і настоятель храму під час ремонту знищили автентичні розписи Юліана Буцманюка та Модеста Сосенка, а також плитку виробництва фабрики Івана Левинського. Справу розслідує прокуратура.

27.05.2019