Веснянки в музичному музеї

Заспіваймо веснянки разом: Музей Соломії Крушельницької кличе на веснянкове дійство

 

 

13 та 19 квітня о 18:00 Музей Соломії Крушельницької у Львові запрошує на особливу подію — веснянкове музичне дійство, що відбуватиметься у світлі Великоднього часу. Разом із вокалісткою Аліною Гурмак відвідувачі долучаться до виконання автентичних веснянок — обрядових пісень, які здавна супроводжували прихід весни, закликали тепло, родючість і оновлення життя.

 


Веснянки — невід’ємна частина великодньої традиції українців. Їх співали після святкових богослужінь, на церковних подвір’ях і просто неба, у колі громади, водячи хороводи й відтворюючи давні обрядові дії. Під керівництвом Аліни Гурмак відвідувачі відкриють для себе багатоголосну красу веснянок, їхню пульсуючу ритміку й природну мелодику. Це досвід, у якому важливо не лише слухати, а співтворити — відчути, як народжується спільне звучання, як голоси зливаються у єдину тканину.

 


Подія відбудеться у камерному просторі Музею Соломії Крушельницької — місці, де особливо відчутний зв’язок часу і традиції. Саме тут великодній настрій набуває голосу, а давні пісні

відкриваються по-новому — близько, щиро, без дистанції.

 


Це не концерт у звичному розумінні, а музичний обряд, у якому кожен може відчути силу Великодніх традицій, знайти внутрішню гармонію та пережити момент єднання через музику.

 

Модераторка події — Аліна Гурмак.

Адреса: м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 23.

09.04.2026