Остаточної редакції нового правопису досі нема.

 

Остаточної редакції нового українського правопису досі не опубліковано. Версія правопису, котра наразі поширюється в масових медіях, є попередньою, і вона зазнала змін, кажуть члени правописної комісії. Кабінет Міністрів планує опублікувати правила після залагодження всіх процедур.

 

Станом на кінець тижня на офіційному урядовому порталі оприлюднено 25 нормативних документів, прийнятих Кабміном на засіданні в середу 22 травня. Натомість постанови про новий український правопис, а також власне самого правопису як додатка до постанови, серед них нема.

 

 

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко сказав у коментарі виданню "Українська правда. Життя", що документ оприлюднять після підписання Володимиром Гройсманом.

 

"Цим займалось Міністерство освіти. Сам же проект постанови уряду лише підводить нормативну базу під недіючий український правопис. Документ широко обговорювався, проходив засідання урядового комітету, там є поступовий період його застосування, думаю, після підписання прем’єром буде оприлюднення", – пояснив Розенко.

 

Натомість у Міністерстві освіти і науки запевняють, що до правопису стосунку не мають – цим займалася спеціальна мовна комісія уряду. А відтак – документом розпоряджається уряд. В МОН документ отримають тоді ж, коли й усі – після того, як його опублікують на сайті Кабміну.

 

Співголова мовної комісії Богдан Ажнюк сказав, що остаточний правопису перебуває нині "десь в урядових колах". Коли його оприлюднять – поки що невідомо. 

 

Ажнюк підтвердив, що у варіант, який був винесений на громадські обговорення, вносили зміни. 

 

 

Як писав Z, Кабінет Міністрів України на засіданні у середу, 22 травня, схвалив низку постанов без обговорення – їх списком зачитав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. "Рішення ухвалені", – констатував він.

 

Уряд визнав таким, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 1992 року № 309 "Питання українського правопису".

 

Як повідомляла аґенція "Укрінформ", у постанові зазначено: “З метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм Кабінет Міністрів постановляє погодитися з пропозицією Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України щодо схвалення українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису”.

 

У пояснювальній записці мовиться, що нова редакція українського правопису розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

 

24.05.2019