"Тут не клуб друзів": Порошенко відвідав базу "Азову" на Світлодарській дузі.

 

Президент України Петро Порошенко відвідав позиції полку "Азов" в районі Світлодарської дуги. Голова держави подякував добровольцям за єдність, втім, "азовці" розповідають, що зустріч із Президентом не була такою компліментарною, як це подає прес-служба Банкової.

 

Нагадаємо, Порошенко перебуває під тиском політичної гілки "азовців" – партії "Національний корпус" – котра проводить антипрезидентські протести після спалаху скандалу довкола "Укроборонпрому". Під час сутичок, спровокованих "Нацкорпусом" на мітингу голови держави в Черкасах, постраждало 22 поліціянтів.

 

 

"Тут, з фронту, я хочу привітати усіх добровольців. Усіх, хто прагне боронити рідну землю. Ми завжди робимо все, щоб дати можливість реалізувати досвід та патріотизм", – сказав Президент під час поїздки на передову до "Азову" в четвер, на День українського добровольця.

 

Верховний Головнокомандувач ЗСУ подякував воїнам, які зараз стоять на передовій, за високий патріотизм, дисципліну і високий бойовий вишкіл. Президент відзначив, що дуже цінує тих, хто прямо з Майдану пішов захищати країну і продовжує служити в українському війську. "Хочу подякувати за нашу єдність", – відзначив Порошенко.

 

Боєць полку "Азов", учасник зустрічі Леван (нік у twitter'і) пише, що зустріч із Президентом була досить гострою: Порошенка запитували про скандал довкола "Укроборонпрому" та переслідування націоналістів. "Я очікував що П[орошенко] видасть «стандартну промову» і поїде, але ні, вислухав досить гострі питання, в тому числі і про Свинарчуків (попереднє прізвище Гладковських, – Z)", – розповів Леван.

 

 

"Відповіді на них були «скрипти», я вже це не раз чув на відео його виступів – завчені тези, щирості мало. Наприклад: на питання про затримання Кухарчука (активіст "Нацкорпусу", – Z) в Черкасах відповідь: «Ну, бо він зі своєю групою напав, а міг просто підійти і поставити питання, як інші люди, що прийшли»...На рахунок «псів Авакова»: «Азов – не пси Авакова, не мої пси і не будь-кого. Це військовий підрозділ, що захищає країну. Хто дозволяє собі такі висловлування – працює на дискредитацію військового підрозділу, що захищає країну", – описав Леван, порадивши "порохоботам" змінити "методички".

 

Щодо перспективи покарання Гладковських, то відповідь Президента – про те, що винних встановить суд, – націоналістів не вдовольнила.

 

"Зустріч була холодною, він прекрасно розумів, що тут "не клуб його друзів". Нервував, пару разів  підвищував голос", – розповів боєць.

 

"Азовець" підозрює, що Порошенко приїхав на базу "Азову" для того, щоб засвідчити розкол в націоналістичній структурі, очолюваній Андрієм Білецьким. Але респектує Президентові за сміливість, згадуючи про те, що учасників розмови перед зустріччю навіть не просили здати зброю в сховище і не змушували складати набої. "Треба віддати належне, П[орошенко] не з лякливих", – резюмував він.

 

Як писав Z, 9 березня активісти "Національного корпусу" влаштували протести проти Президента на вулиці Банковій в Києві та в Черкасах на виборчому мітингу за участю Петра Порошенка. Під час черкаського виступу голови держави ватага націоналістів намагалася прорватися до сцени, устрявши в сутички з поліцією. Правоохоронці згодом повідомили, що 22 поліціянтів зазнали ушкоджень. Сили правопорядку затримували двох осіб, підозрюваних в організації заворушень.

 

Причиною сутичок, як це пояснюють "азовці", стала поява інформації про те, що в оточенні Президента наживалися на махінаціях у секторі оборони.

 

Після Черкас "Нацкорпус" також протестував під час відвідин Порошенком Житомирщини і Чернігівщини.

 

 

У поїздці на Світлодарську дугу Порошенка супроводжували новопризначений заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос, очільник Добровольчого українського корпусу Дмитро Ярош, начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, команувач Операції об'єднаних сил Сергій Наєв.

 

15.03.2019