Ґей-лобі у Ватикані?

Те, що серед служителів Католицької Церкви трапляються люди нетрадиційної сексуальної орієнтації, вже давно відомо й доведено, і навіть офіційно визнано у Ватикані. Але чи функціонує в Церкві також гомосексуальне лобі? Чинний Папа вважає що таки так, до того ж воно тісно поєднане з корупцією в церковній структурі.

Досі ми чули сміливі заяви (зрештою, бачили й дії) Папи Франціска, спрямовані на боротьбу з бідністю, на перемогу справедливості й підтримку знедолених. З рішучості Понтифіка і стратегічного вектора прикладання його сил можна було здогадатися, що раніше чи пізніше він візьметься й за корупцію у Церкві. Бо не могла ґлобальна клерикальна інституція, яка вже дві тисячі років існує в суспільстві, бути вільною від найпопулярнішого гріха, цьому суспільству притаманного.

Зрештою, кілька століть поспіль у добу Середньовіччя симонія — продаж і купівля церковних посад або духовного сану — була звичною справою для Католицької Церкви, її не мали за гріх, а лише за одну зі статей прибутків Ватикану. Але ті часи вже давно канули в Лету, симонію затавровано ганьбою, як і будь-які інші види хабарництва в церковному середовищі.  

Аж от Папа Франціск знову заговорив про корупцію в Церкві, про корупціонерів, які найпевніше є представниками сексуальних меншин як у доброму, так і в поганому значеннях слова. Заговорив поки що тихо, пошепки, у колі своїх земляків-колеґ з Латинської Америки, котрі прибули на авдієнцію до Святого Престолу. Та у пресу все-таки просочилися уривки висловлювань Франціска з тієї розмови. Процитуємо дослівно такий фраґмент:

«Без сумніву, у церковній державі є досить гідних людей, але існує й корупція. Мова йде про ґей-лобі. І це правда, вони існують. Ми повинні подумати, що ми можемо зробити...»

Як ці слова стали надбанням громадськості? Суто випадково чи таки стратегічно продумано? Про це історія поки що мовчить. Відомо лишень, що латиноамериканські гості, аби не забути цінні висловлювання представника Христа на Землі, записали їх на папері. А прибувши на батьківщину, вирішили, що було б нечесно схоронити мудрі слова Папи Римського у своєму вузькому колі. Тим більше, що слова ці стосувалися до таких злободенних тем, як корупція і гомосексаулізм. І щирі служителі культу постановили опублікувати почуті висловлювання на католицькому латиноамериканському сайті Reflexión y Liberación.

Чи справді все те, що потрапило на сайт, мов невпійманий горобець, злетіло з уст Папи Римського? Радше так, зважаючи на реакцію Ватикану, який не став спростовувати оприлюднену інформацію. Прес-секретар Католицької Церкви отець Федеріко Ломбарді лише заявив, що авдієнція була конфіденційною, тому він не має що сказати.

Досі різні повідомлення про діяльність у Ватикані сірих кардиналів-геїв (такий собі виходить каламбур, враховуючи, що вони реально є кардиналами, але вбраними у червоні шати), які нібито мають відчутний вплив на ухвали Папи Римського, — Святий Престол рішуче відкидав як «наклепницькі», «непідтверджені», «такі, що не узгоджуються з дійсністю». Але нині, як виглядає, конвенція таємності гей-лобі поступово змінюється.

Після зречення Папи Бенедикта XVI у лютому цього року точилося багато розмов про те, що в рішенні про його абдикацію серйозну роль зіграли саме лобісти-нетрадиціонали.

Відомо, що роком раніше Бенедикт XVI доручив трьом кардиналам підготувати  досьє у так званій справі Vatileaks, де йшлося про готування змови у Ватикані, зокрема про фізичне усунення тодішнього Понтифіка. Саме в контексті цього досьє й пішла гуляти світом чутка про «гей-лобі у Ватикані». Треба думати, що папку документів, яку зібрали троє кардиналів, Бенедикт передав своєму наступнику Франціску.

12.06.2013