Напередодні Ніколас Мадуро відхилив ультиматум ЄУ про нові вибори президента країни.

 

 

Низка впливових країн – членів ЄУ, зокрема Велика Британія, Німеччина і Франція, офіційно оголосили про визнання лідера опозиції і спікера Національних зборів Венесуели Хуана Ґуайдо тимчасовим виконувачем обов’язків президента країни. Про це повідомило французьке міжнародне радіо RFI.

 

Про визнання Ґуайдо публічно оголосили прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, міністр закордонних справ Об’єднаного Королівства Джеремі Гант, бундесканцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон, а також лідери Швеції, Австрії, Португалії та Данії.

 

Зокрема Джеремі Гант на своїй сторінці у Twitter написав: «Об’єднане Королівство разом з європейськими союзниками тепер визнає Ґуайдо тимчасовим конституційним президентом доти, допоки не стане можливим проведення вартих довіри виборів».

 

«Я визнаю голову Національної асамблеї Венесуели, пана Хуана Ґуайдо, президентом Венесуели», – заявив у телезверненні Педро Санчес.

 

«У венесуельців є право на вільне і демократичне самовиявлення. Франція визнає Ґуайдо тимчасовим президентом для здійснення виборчого процесу», – написав у Twitter Макрон.

 

«Ґуайдо – це та людина, з котрою ми розмовляємо і від котрої очікуємо запуску виборчого процесу якомога швидше», – сказала Анґела Меркель.

 

Напередодні президент Венесуели Ніколас Мадуро відкинув ультиматум декількох європейських країн про проведення дострокових президентських виборів і попередив, що криза в країні може перерости в громадянську війну. Термін ультиматуму закінчився в понеділок, четвертого лютого.

 

Ще раніше про визнання Ґуайдо заявили Сполучені Штати, Канада та низка латиноамериканських держав.

 

 

04.02.2019