Суцільний позитив

Навіть затяті песимісти мусять погодитися, що, як кажуть у вітчизняному телевізорі, «не все так погано у нашому домі». Хтось тішиться події, яку внесуть в підручники історії, а інший радіє, що в тюрму пізніше сяде. Огляд подій тижня в Україні.

 

Собор

 

 

Де-факто створення Української помісної православної церкви сталося. До Об’єднавчого собору, який відбувся в київському храмі Софії, інформаційний тонус тримали повідомленнями про масштабні провокації, що готуються по всій країні. Влаштовувати їх мали росіяни і їхні місцеві посіпаки, але, видно, погода їм завадила і з серйозних правопорушень поліція зафіксувала тільки якогось чоловіка в центрі Києва, що в дитинстві в ніндзя не набавився, бо мав з собою нунчаки.

 

Ті, для кого подія була справді важливою, прийшли на площу, де на коні замахується булавою Богдан Хмельницький, послухали виступ Президента Петра Порошенка, співака Тараса Петриненка та інших, і першими взнали, що очолюватиме Помісну церкву митрополит Єпіфаній, який по Томос поїде 6 січня. Тоді релігійна незалежність відбудеться вже де-юре.

 

Головним свідченням про те, що в Києві відбулася історична і корисна для нашої держави подія, є реакція з РФ. Тамтешній люд від Об’єднавчого собору сильно шарпало, отже, все в Україні зробили правильно.

 

Виступ тижня

 

 

Головною претензією до підсумкової прес-конференції Петра Порошенка є те, що він з цим заходом трохи поспішив – до кінця року ще парканадцять днів і в наших реаліях за той час може статися будь-що.  

 

Головнокомандувач і гарант Конституції не забув основних актуальних тем, а ті, про які міг би забути, йому нагадували журналісти. Відвертого «облизування портрета» зафіксовано не було.

 

Тепер Петро Олексійович може зосередитися на підготовці свого новорічного звернення до  співвітчизників і зібрати весь притаманний йому оптимізм, враховуючи, що 31 грудня в телеефірі він буде присутнім максимум п’ять хвилин, а прес-конференція тривала дві години. У стислих часових рамках треба переконати всіх у правильності передвиборчого салогану президента «Ми йдемо своїм шляхом».

 

Пошта тижня

 

 

Порошенка регулярно звинувачують у тому, що він часто займається справами, якими Президент займатися не має. Цього разу голова держави знову дав можливість критикувати себе за те, що поліз в чужу парафію і зустрівся з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та генеральним директором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.

 

Чиновникам в доступній формі було пояснено, що звільняти листонош та закривати відділення навіть в найзацофаніших селах не можна, бо для них (чиновників) будуть сумні наслідки.

 

Для того, щоб пенсіонер отримував свої гроші з рук доброї жіночки на ровері, а не за посередництвом банкомату, з бюджету виділять півмільярда гривень. Знову ж таки, то виходить за рамки повноважень Президента, але напередодні виборів і коли так сильно переживаєш за найменш захищених громадян, то можна трохи порушити правила гри.  

 

Тепер до свідомості пенсіонерів треба донести, що від регулярних поїздок до банкомату їх врятував саме Порошенко, а не якісь інші борці з зубожінням.

 

Халепа тижня

 

 

Коли в майбутньому у письменників і кінематографістів вичерпається перелік тем для романів і сценаріїв, то вони пригадають про існування Романа Насірова і створять шедевр, гідний Стефаника або Спілберга.

 

В черговій серії саги про недозвільненого шефа Державної фіскальної служби суд не лише поновив його на посаді, а й призначив компенсувати йому неотримані гроші у вигляді зарплати, яку він перестав отримувати з 31 січня поточного року, коли був звільнений за нібито корупцію.

 

Реабілітовано Насірова було, тому що з посади його знімали з порушенням процедури. Два мільярди гривень, які фігурують у справі фіскала, потроху забуваються, його подвійне громадянство довести наразі не вдалося.

 

Легендарний картатий коцик, в якому Насіров свого часу їздив до суду, далеко ховати не треба, бо в Кабінеті Міністрів рішення суду будуть оскаржувати у вищих інстанціях, тож періодично хворому любителю джазу можна буде згадати, як затишно в нього кутатися в судовій залі.

 

Комічного в цій історії буде ще багато, але пересічного обивателя від таких комедій потроху трафляє.

 

17.12.2018