Кремль причетний щонайменше ще до двох вбивств у Великій Британії.

Таку підозру висловив Скотленд-Ярд.

 

    

Докази, які вказують на можливу причетність російської розвідки й до інших гучних вбивств на теренах Об’єднаного Королівства, виявили британські слідчі. Про це пише газета The Sunday Times у числі за неділю, 9 грудня.

 

За даними видання, антитерористичний відділ Скотленд-Ярду, який розслідував отруєння колишнього подвійного аґента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, припускає, що цілями кремлівських кілерів, окрім Скрипалів, могли стати ще як мінімум дві особи. Йдеться, зокрема, про Олександра Перепеличного і Скота Янґа.

 

Під час розслідування замаху на Скрипалів британські детективи з’ясували, що аґенти Головного управління Генштабу ЗС Росії (колишнє ГРУ) приїжджали до Об’єднаного Королівства і полишили британські терени саме після того, коли в країні траплялися смерті людей, котрі тим чи іншим чином пов'язані з Москвою. Поліція має намір в деяких випадках кваліфікувати смерть як підозрілу і заново переглянути справу.

 

«Один з напрямків роботи слідства стосується офіцерів російської розвідки, котрі в'їжджали до Великої Британії і виїжджали з неї якраз в той час, коли відбулися ці смерті», – пояснило одне з джерел The Sunday Times.

 

Олександр Перепеличний був бізнесменом й інформатором у справі про відмивання в Європі російських грошей, про що повідомив аудитор Сергій Магнітський. Перепеличний загинув 2012 року під час ранкової пробіжки в передмісті Лондона у віці 44 років. Експертиза виявила в шлунку Перепеличного сліди рідкісної отруйної рослини, симптоми отруєння якою схожі на серцеву аритмію.

 

Британський підприємець Скот Янґ вважався наближеним до Бориса Березовського і, за інформацією порталу Buzzfeed, допоміг тому вивести гроші в Об’єднане Королівство. У грудні 2014 року Янґ випав з четвертого поверху з вікна помешкання в центрі Лондона. Те, що відбулося, визнали самогубством, але видання Buzzfeed звернуло увагу на те, що в момент смерті Янґа всі камери зовнішнього спостереження поблизу були розвернуті в інший бік. Колишня дружина Янґа стверджувала, що її екс-чоловіка вбили.

09.12.2018