Моґеріні закликала Росію без жодних умов звільнити українських моряків.

 

Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Моґеріні закликала Росію негайно та без жодних умов звільнити захоплені біля Керченської протоки українські кораблі та українських моряків.

 

Про це вона заявила під час 25-го засідання ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Мілані, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Ми закликаємо усі сторони продемонструвати щонайбільшу стриманість з метою досягнення негайної деескалації. Ми закликаємо Росію негайно та безумовно звільнити затримані кораблі, їхній екіпаж та обладнання. Ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід через Керченську протоку відповідно до міжнародного права", – заявила голова європейської дипломатії.

 

Вона нагадала, що серед принципів, які лягли в основу створення ОБСЄ, – повага до територіальної цілісності та політичної незалежності кожної країни, повага до міжнародного права та міжнародних угод, зобов’язання уникати військової конфронтації та просувати роззброєння.

 

"Ці основоположні принципи ОБСЄ досі залишаються головним шляхом з побудови довіри між нами та збереження миру і безпеки в Європі. Ми усі погодилися, що порушення цих принципів матиме лише негативні наслідки для колективної безпеки, для усіх нас. Ми маємо визнати, що такі порушення все ще відбуваються у Європі. Недавні події в Азовському морі є причиною нашого глибокого занепокоєння та є ще одним випадком, коли наші спільні принципи порушуються", – заявила високий представник ЄС.

 

Вона наголосила, що це порушення "відбулося як наслідок незаконної анексії Росією Кримського півострова та показує, наскільки небезпечним є шлях, який веде нас далі від спільних принципів, які установлені в Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії".

 

Моґеріні додала, що ЄС залишається відданим просуванню стійкого політичного вирішення конфлікту на сході України відповідно до основоположних принципів ОБСЄ та у повній повазі до суверенітету та територіальної цілісності України.

 

"Ми продовжуємо закликати до повної імплементації "мінських домовленостей" усіма сторонами. І ми чітко дали зрозуміти, що так звані "вибори" на непідконтрольних уряду територіях на сході України є незаконними та підривають зобов’язання в рамках "мінських угод", – додала вона.

 

 

У Мілані Федеріка Моґеріні також мала зустріч із міністром закордонних справ Павло Клімкіним. 

 

"Міністр детально зупинився на доказах спланованого здійснення акту неприхованої агресії РФ проти України в районі Керченської протоки і, як наслідок, загострення безпекової ситуації в Чорному і Азовському морях... На порядку денному зустрічі серед іншого перебували шляхи подальшого вдосконалення санкційної політики проти Росії за підрив територіальної цілісності та суверенітету України, а також питання підтримки з боку ЄС реформ у секторі безпеки і оборони України та виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", – переповіла прес-служба МЗС.

 

06.12.2018