Канадська поліція арештувала фінансову директорку Huawei Мен Ваньчжоу.

Вона ж є донькою Женя Чженфея – засновника китайського телекомунікаційного велетня.

 

 

46-річну Мен Ваньчжоу, котра є заступником генерального директора і одночасно фінансовим директором корпорації Huawei, заарештували у Ванкувері ще 1 грудня. Проте інформація про її затримання з’явилася щойно зараз.

 

Досі невідомими залишаються деталі арешту. У корпорації Huawei заявили, що не володіють детальною інформацією щодо звинувачень і не в курсі протизаконних дій свого фінансового директора. Окремі американські медіа пов’язують арешт з розслідуванням у Сполучених Штатах справи про можливі порушення корпорацією санкцій проти Ірану.

 

Арешт також збігся зі спробами обмежити використання техніки Huawei в західних країнах. США, Австралія і Нова Зеландія домовилися не використовувати техніку під цією маркою в інфраструктурі, необхідній для переходу на швидші мобільні мережі формату 5G.

 

Китайська амбасада в Канаді висловила протест у зв'язку з арештом і зажадала негайно відпустити Мен Ваньчжоу з-під варти. З такою ж заявою виступило МЗС Китаю.

 

Судові слухання у справі Мен Ваньчжоу призначені на п'ятницю, повідомив представник Міністерства юстиції Канади. Скоріш за все, їй загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Арешт відбувся на тлі загострення відносин США і Китаю, які перебувають на межі  торгівельної війни. Наразі триває 90-денне тарифне перемир'я, узгоджене під час зустрічі президента США Дональда Трампа і китайського лідера Сі Цзіньпіна на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині.

06.12.2018