Саміт G20 завершився ухваленням підсумкової декларації мінімального компромісу.

США не підтримали заяви, присвяченої боротьбі зі зміною клімату.

 

 

Спостерігачі відзначають, що робота над підсумковим документом саміту «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі йшла непросто, проте декларація під назвою «Досягнення консенсусу заради справедливого та сталого розвитку» все ж була прийнята в суботу, першого грудня. Про це повідомив телеканал CNBC.

 

Під тиском Сполучених Штатів лідери країн — членів G20 вилучили з підсумкової декларації боротьбу з протекціонізмом, замінивши її на підтримку «принципу багатосторонності». У той же час вдалося домовитися про реформування Світової організації торгівлі (СОТ).

 

У декларації наголошується, що головними темами саміту стала підтримка ринку праці, розвиток інфраструктури, вирішення продовольчих проблем і ґендерна рівноправність. У документі, зокрема, підкреслюється необхідність реформування, окрім СОТ, ще й Міжнародного валютного фонду, підтверджується необхідність боротьби з дискримінацією жінок. Говориться також про потребу боротьби з корупцією і, крім іншого, посилення податкового режиму в офшорних юрисдикціях.

 

Окрім того, у документі сказано, що переміщення великих мас біженців становить «глобальну проблему з гуманітарної, політичної, соціальної та економічної точок зору». Наголошено необхідність спільних дій для боротьби з причинами масової міґрації.

 

Підсумковий документ з клімату, як і 2017 року в Гамбурзі, підписали тільки 19 країн. США відмовилися його підтримати. Однак і домогтися підписів 19 країн було непросто, перемовини тривали майже цілу ніч. Росія, Туреччина і Саудівська Аравія, за даними з французької делегації, впиралися до останнього.

 

Окрім загальних засідань, на саміті відбулися численні двосторонні зустрічі. Найбільше привернула увагу світових медій ділова вечеря президента США Дональда Трампа з головою КНР Сі Цзіньпінем. За результатами перемовин державне телебачення КНР в неділю, другого грудня, оголосило, що на робочій зустрічі лідерів США і Китаю в Буенос-Айресі було вирішено не запроваджувати нових взаємних торгових мит після першого січня 2019 року. У заяві Білого дому, опублікованій трохи згодом, говориться, що мораторій на введення підвищених тарифів триватиме 90 днів, і цей час буде використано для двосторонніх переговорів.

02.12.2018