Клімкін закликав членів ОБСЄ перейти до активної протидії РФ.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав країни-члени ОБСЄ консолідовано відреагувати на акт збройної агресії РФ проти України біля Керченської протоки, а також вимагати від Москви повернути полонених українських моряків.

 

Про це Клімкін заявив під час 25-го засідання ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Мілані, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Потрібна швидка та консолідована міжнародна реакція на цей акт агресії. Заяв недостатньо, потрібні дії", – заявив голова МЗС України.

 

Клімкін нагадав, що на порядку денному вже п'ятого засідання Ради міністрів ОБСЄ домінує дестабілізаційна поведінка Росії "як головна загроза європейській безпеці". Цьогоріч Росія не припиняла цих дій, а навпаки – розширила свої агресивні дії на Азовське море, Чорне море та Керченську протоку.

 

Зі слів міністра, атака російських військових на українські кораблі 25 листопада біля Керченської протоки є, згідно з морським правом, актом агресії.

 

Він нагадав, що 24 українських моряків захоплені і зараз є військовополоненими, доступ до них заборонено. "Разом ми маємо спільно вимагати від Росії їх негайного звільнення та безпечного повернення до України", – заявив Клімкін.

 

Міністр також закликав країни-члени ОБСЄ підтримати резолюцію про мілітаризацію Криму, яку Україна напрацювала для Генеральної асамблеї ООН разом із 29 іншими країнами.

 

"Україна разом з 29 країнами винесла на Генеральну асамблею ООН проект резолюції щодо проблеми мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також щодо частини Чорного моря та Азовського моря. Ми дуже сподіваємося на підтримку цієї резолюції з боку ваших країн", – сказав Клімкін.

 

Він повідомив, що внаслідок російської агресії проти України вже вбито та поранено понад 30 тисяч осіб. "Росія перетворила Крим на військову базу та збільшує мілітаризацію півострова, підриваючи стабільність у Чорному морі та Середземноморському регіоні", – обурився він.

 

Міністр зазначив, що російську агресію проти України не треба розглядати окремо від інших частин простору ОБСЄ, де Росія також продовжує здійснювати дестабілізаційні дії. "Україна – ключовий елемент у стримуванні російського наступу, збереженні принципів ОБСЄ", – наголосив голова зовнішньополітичного відомства.

 

Міністр закордонних справ також акцентував, що для збереження єдності та солідарності у захисті основоположних принципів ОБСЄ слід збільшувати ціну, яку Росія має платити за свої дії, зокрема всеохопні санкції. "Нелегальна окупація та спроба анексії ніколи не можна визнавати як компроміс з агресором", – додав він.

 

06.12.2018