СБУ вилучила в служителів УПЦ МП антидержавні буклети.

 

Підрозділи Служби безпеки України спільно з Національною поліцією під час обшуків у приміщеннях, що використовує Українська православна Церква Московського патріархату, вилучили друковану продукцію, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі.

 

Як інформує СБУ, протягом останніх днів правоохоронці провели низку обшуків у окремих адміністративних приміщеннях УПЦ МП та приватних будівлях, які належать представникам цієї конфесії. Під час слідчих дій виявили "ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу".

 

 

Серед вилучених матеріалів – 75 примірників брошури "Українська православна Церква: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. Питання і відповіді". Раніше ці буклети вже потрапляли під опрацювання правоохоронними органами; експертиза виявила в тексті пропаганду релігійної нетерпимості та образу почуттів громадян з огляду на їхні релігійні переконання.

 

Раніше Національна поліція України повідомляла про проведення обшуків у Києві, Житомирі, Овручі і Коростені у справі про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або ставлення до релігії. Слідчі дії проводили у будівлях, приміщеннях та приватних оселях.

 

05.12.2018