Учасника "Правого сектору" засудили в Росії до 4 років.

 

Колишнього охоронця Дмитра Яроша Олександра Шумкова російській суд засудив до 4 років колонії за участь у "Правому секторі".

 

 

Суд у Брянській області визнав Шумкова винним за статтею "Участь у екстремістській організації, щодо якої судом ухвалено рішення про заборону її діяльності", повідомляє "Громадське". Нагадаємо, в Росії "Правий сектор" є забороненою організацією.

 

У вироку йдеться, що українець з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності "Правого сектору", котра була "спрямована проти інтересів Росії".

 

У своєму останньому слові, котре цитує російське видання "Ґрані.ру", Шумков сказав: "У процесі досудового розслідування я ніколи не приховував, що брав участь у поваленні режиму Януковича, брав участь в антитерористичній операції проти терористів так званої "Новоросії". І якщо ці дії становлять загрозу інтересам РФ, то, виходить, цією кримінальною справою Росія визнає свою присутність на території України", – сказав українець.

 

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року з'явилися новини: він у російському СІЗО.

 

Олександр каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ.

 

Матері ув'язненого надійшов лист від слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру "за участь в екстремістських організаціях".

 

Під час Революції гідності та після цього хлопець перебував у лавах "Правого сектору", охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

 

04.12.2018