Чехи звинувачують Кремль у кібератаках.

Нападів кремлівських гакерів, зокрема, зазнали МЗС і Міноборони Чехії.

 

 

Служба інформації і безпеки Чехії (Bezpečnostní informační služba – BIS) в підсумковій доповіді за 2017 рік звинуватила російські ФСБ і ГРУ в кібератаках. Однією з цілей атаки було Міністерство закордонних справ Чехії, другою – Міністерство оборони країни.

 

Найпотужніша кремлівська кібератака тривала з початку 2016 до початку 2017 року, йдеться в доповіді. Гакери намагалися проникнути в інформаційні системи чеського зовнішньополітичного відомства. Зловмисникам вдалося скопіювати листи і вкладені файли зі 150 поштових скриньок співробітників МЗС, визнали в BIS. «Так вони отримали дані, які можуть бути використані для майбутніх кібератак, а також список потенційних цілей практично у всіх важливих держустановах», – йдеться в доповіді.

 

Чеські спецслужби звинувачують у зламі угруповання Turla – одну з найстаріших груп російськомовних гакерів. Так, ще наприкінці 1990-х років слідчі з ФБР і Скотланд-Ярду знайшли в коді одного з вірусів цієї групи підписи авторів – iron, max і rinat. Також в коді зустрічалося слово Vnuk. «За атаками стоять угруповання Turla, створене ФСБ, і APT28/Sofacy (відома також як Fancy Bear), яке пов'язане з російською військовою розвідкою ГРУ», – вказують автори доповіді.

 

Служба безпеки та інформації Чехії вважає, що Росія, використовуючи «загальну гібридну стратегію», прагне підірвати ЄС і НАТО, наприклад, шляхом ослаблення окремих країн-членів. У доповіді також зазначено, що Москва посилила загальну розвідувальну діяльність на території Чеської Республіки. «Розмір російської дипломатичної місії і велике число працюючих у ній осіб, пов'язаних з російськими розвідувальними службами, збільшує ризик розголошення таємниць громадян Чехії, а саме політиків і держслужбовців», – застерігають автори доповіді.

04.12.2018