Росія почала вивозити українських моряків до Москви.

 

Росія почала вивозити українських військовополонених, схоплених у неділю ввечері під час нападу "феесбістів" на кораблі ВМС України, із Сімферополя до Москви.

 

Про це повідомив у Facebook адвокат Джеміль Темиш (захищає, зокрема, капітана судна "Бердянськ" Романа Мокряка).

 

Роман Мокряк

 

"Моряки вже у Москві. Колеги з "Лєфортово" (ізолятор у російській столиці, – Z) повідомили; сьогодні через "технічні заходи" "Лєфортово" практично було закритим. А ми в Сімферополі не змогли зайти до своїх підзахисних, оскільки з ними нібито проводили якісь заходи", – поінформував Темиш.

 

Інформацію про вивезення українців поширив і журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк.

 

"Щонайменше частину українських моряків етапували до Москви, і вони перебувають в ізоляторі. Невідомо, скільки їх етапували і чи доставили туди поранених (трьох поранених утримували в лікарні під вартою у Керчі, – Z)", – зазначив він.

 

У Сімферополі матроси мали підтримку проукраїнського населення, передусім кримських татар. Татари проводили акції під будівлею суду, збирали для вояків продукти та гроші. 

 

Перебування українських моряків у Симферополі, хоч би й на "судовому процесі", сколихнуло б громадську думку на півострові. Могла б піти ланцюгова реакція – емоційне співчуття жертвам, організація правозахисної допомоги і, як наслідок, кристалізація кримського опору з виходом на всеросійський та міжнародний рівні. А російські спецслужбісти, хоч і оговталися, але, схоже, таки злякалися...

Володимир Горбач, із Facebook

 

29.11.2018