Росія відкрила вогонь по українських кораблях: шістьох моряків поранено, судна захопили.

 

Російський флот атакував три українські судна, котрі намагалися у неділю пройти крізь Керченську протоку в Азовське море. Кораблі захоплено. Є поранені.

 

Про це повідомила прес-служба Військово-Морських сил України.

 

Артилерійський катер "Бердянськ"

 

"Згідно з оперативною інформацією, малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" та "Нікополь" вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. Також є інформація про двох поранених українських військових моряків", – йдеться у повідомленні ВМС станом на 21:26.

 

Об 22:29 український флот уточнив: число поранених зросло.

 

"Згідно з оперативною інформацією, захоплено малий броньований артилерійський катер "Бердянськ" і рейдовий буксир "Яни Капу", які буксируються. МБАК "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів, катер не ушкоджено. Шестеро українських військовослужбовців зазнали поранення", – зазначили у прес-службі ВМС.

 

Як писав Z, у неділю вранці три українські судна – два малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" – намагалися пройти Керченську протоку під час операції переходу з Одеси в Маріуполь. 

 

Росіяни заблокували наші кораблі перед Керченською протокою, надіславши до мосту цілу флотилію, піднявши бойові гелікоптери та літаки.

 

Під час маршу російські прикордонні катери типу “Соболь”, прикордонний сторожовий корабель “Дон”, катери типу “Мангуст”, малий протичовновий корабель “Суздалец” здійснили очевидно агресивні дії проти українських кораблів – "Дон” протаранив український рейдовий буксир. 

 

Перед появою українських суден біля Керченської протоки росіяни притягнули судно, розвернувши його поперек мосту.

 

 

25.11.2018