Консерватори готують процедуру усунення Терези Мей з прем’єрської посади.

Уже зібрано необхідну кількість підписів депутатів під листом про вотум недовіри.

 

 

Бунтівні однопартійці британської прем'єр-міністерки Терези Мей отримали достатню підтримку, щоб розпочати процедуру відсторонення її від влади. Про це повідомив телеканал Sky News з покликом на свої джерела в Консервативній партії.

 

Співрозмовники телеканалу заявили, що ймовірність проведення голосування найближчим часом «дуже висока». Члени Консервативної партії надіслали керівниці уряду листа про втрату нею довіри серед однопартійців. Публічно про це заявило 20 парламентарів. Телерадіокомпанія ВВС повідомила в п'ятницю, 16 листопада, що таких листів вже є 48. Цього достатньо для запуску голосування з питання про недовіру. За інформацією британських медій, консерватори планують обговорити питання відсторонення Мей від влади у вівторок, 20 листопада.

 

У четвер, 15 листопада, до демісії подали чотири міністри британського уряду. Вони висловили незгоду з проектом угоди з Європейською Унією щодо Brexit. Хоча загалом документ було схвалено більшістю членів уряду Об’єднаного Королівства в середу, 14 листопада.

 

Тим часом опозиційна Лейбористська партія назвала документ провальним і закликала відмовитися від його ратифікації. Прем'єр-міністр Тереза ​​Мей у відповідь заявила, що вихід з Євроунії не може бути простим і комфортним.

 

У 500-сторінковому проекті договору про вихід Великої Британії з ЄУ спірними залишаються питання взаємної торгівлі, міґрації, а також кордону між Північною Ірландією та Ірландською Республікою. Проект, зокрема, передбачає, що Об’єднане Королівство поки що не буде полишати Європейську митну унію і в торгівлі дотримуватиметься правил, встановлених Брюсселем. Фінальний текст угоди має бути буде узгоджений на саміті Євроунії 25 листопада.

16.11.2018