Стало відомо про затримання ще одного російського шпигуна в Австрії.

Другий аґент працював у Федеральному відомстві зі захисту конституції.

 

 

В австрійську пресу просочилася інформація, що відносно недавно було затримано ще одного російського шпигуна. Зокрема, як повідомив телеканал ORF з покликом на прокуратуру в справах економічних злочинів і корупції, мова йде про співробітника австрійського Федерального відомства захисту конституції і боротьби з тероризмом (Bundesamt für Verfassungsschutz und Terrorismusbekämpfung – BVT).

 

За даними телеканалу, співробітника BVT, котрого запідозрили в шпигунстві ще в листопаді минулого року, затримали у вересні цього року. Наведення на нього надійшло австрійським спецслужбам від колег з дружньої держави, найімовірніше Великої Британії.

 

У центральному апараті BVT і за двома адресами проживання підозрюваного пройшли обшуки. Його ім'я не розкривають. Поки що його називають лише однією літерою О. Також не повідомляють, документи якого саме характеру він міг передавати Москві.

 

Співробітника австрійської контррозвідки О. підозрюють у розголошенні державної таємниці. Згідно з австрійським законодавством, покаранням за це може стати позбавлення волі терміном до десяти років.

 

Інформацію про розслідування щодо співробітника BVT пресі підтвердили в прокуратурі Відня. При цьому жодних подробиць про хід цього розслідування там не надано.

 

Нагадаємо, що 9 листопада стало відомо про затримання за підозрою в шпигунстві на користь Росії 70-річного відставного полковника збройних сил Австрії. Підозрюваний з кінця 1990-х передавав російській військовій розвідці інформацію про австрійську військову авіацію, артилерійські системи й дислокації військових об’єктів. Також перед самою своєю відставкою полковник передавав Росії відомості про міґраційну ситуацію в Австрії та детально описав персональні профілі багатьох високорангових австрійських офіцерів. За свої послуги він отримав близько 300 тисяч євро. 

11.11.2018