Міністерка зовнішніх справ Австрії скасувала поїздку до Росії через шпигунський скандал.

Напередодні в Австрії затримали полковника у відставці, підозрюваного в шпигунстві на користь Росії.

 

                      Володимир Путін на весіллі Карін Кнайсль

 

У п’ятницю, дев’ятого листопада, зранку федеральний канцлер Себастьян Курц (Sebastian Kurz) і міністр оборони Маріо Кунасек (Mario Kunasek) виступили зі спеціальною заявою. У ній говориться, що служба військової контррозвідки розкрила випадок шпигунства. Мова йде про 70-літнього австрійського полковника у відставці, котрий, як підозрюють, два десятки років працював на Кремль.  

 

Ім’я затриманого не називають. Австрійській пресі став відомий лише  позивний російського куратора, з яким той контактував, – «Юрій». Місцеві видання вже встигли назвати затриманого полковника «сучасним Альфрером Редлем».

 

Зокрема австрійська газета Kronen Zeitung з покликом на свої джерела в Міністерстві оборони Австрії повідомила, що підозрюваний з кінця 1990-х передавав російській військовій розвідці інформацію про австрійську військову авіацію, артилерійські системи й дислокації військових об’єктів. Також перед самою своєю відставкою полковник передавав Росії відомості про міґраційну ситуацію в Австрії та детально описав персональні профілі багатьох високорангових австрійських офіцерів.

 

За даними видання, за свої послуги він отримав близько 300 тисяч євро. Газета зазначає, що підозрюваний обіймав відносно скромну посаду в штабі австрійської армії. Що два тижні він зустрічався зі своїм російським куратором «Юрієм» і отримував від нього завдання. Здобуті відомості передавав за допомогою зашифрованих листів або супутникового зв'язку. У відставку полковник подав ще п’ять років тому.

 

У згаданій заяві канцлер Курц зазначив, що такі дії Росії є «неприпустимими» і вони «аж ніяк не сприятимуть покращенню відносин між двома країнами».

 

Тим часом міністерка зовнішніх справ Австрії Карін Кнайсль (Karin Kneissl) – та сама, на весіллі котрої витанцьовував Володимир Путін – скасувала заплановану поїздку до Росії. Візит мав відбутися другого-третього грудня. Кнайсль мала взяти участь у традиційних «Сочинських діалогах», де планувалося обговорити тему співпраці громадянських суспільств Австрії та Росії.

09.11.2018