Кремль висловив протест Австрії в зв'язку зі затриманням російського шпигуна.

Москва обурилася розголосом, який Відень зчинив навколо шпигунського скандалу.

 

 

Міністерство закордонних справ Росії висловило протест у зв'язку зі заявою керівництва Австрійської Республіки про шпигунство на користь Москви колишнього полковника австрійської армії. У російському зовнішньополітичному відомстві вважають, що це призвело до ускладнення відносин між двома країнами. Про це повідомила австрійська газета Kronen Zeitung. 

 

Амбасадор Австрії Йоганес Айнґер (Johannes Eigner) в п'ятницю, дев’ятого листопада, був викликаний у російське дипломатичне відомство. У міністерстві заявили, що публічні звинувачення від австрійської сторони «викликають здивування». У заяві, опублікованій на сайті відомства, йдеться:

 

«Чомусь наші австрійські партнери вважали за краще не обговорювати з нами наявні у них підозри через налагоджені канали діалогу, а вдалися до методу, який став, на жаль, звичним для багатьох західних країн – сенсаційного вкидання інформації в пресу та публічної вимоги пояснень від нас. Такий підхід ми не приймаємо. Ми звернули увагу амбасадора на заяву федерального міністра європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрійської Республіки К.Кнайсль про те, що в разі підтвердження підозр у шпигунстві російсько-австрійські відносини будуть серйозно обтяжені. Ми підкреслили, що вжиті Віднем кроки, які ґрунтуються на підозрах без будь-яких доказів, вже призвели до ускладнення наших відносин, які до останнього часу вирізнялися позитивною динамікою».

 

Як ми вже повідомляли, напередодні в Австрії було затримано 70-річного полковника австрійської армії у відставці за підозрою в шпигунстві на користь Росії. Він ще з 1990-х передавав російській військовій розвідці інформацію про австрійську армію та інші дані, які цікавили Кремль.

 

Канцлер Австрії Себастьян Курц різко засудив дії Росії та заявив, що шпигунство проти нейтральної країни є неприпустимим. Відень скасував запланований на грудень візит міністра закордонних справ Карін Кнайсль до Москви.

09.11.2018