Росіян звинуватили в гакерській атаці на МЗС Чехії.

Вони намагалися, зокрема, вплинути на систему видачі дозволів на проживання.

 

 

У Чехії затримали кількох росіян. Їх звинувачують у зламі комп'ютерної системи чеського Міністерства закордонних справ і у втручанні в роботу системи видачі дозволів на проживання. Про це повідомило чеське видання České noviny з покликом на інформацію прокуратури Праги.

 

Як повідомила прокурор Петра Ульріхова (Petra Ullrichová), 18 вересня було затримано вісьмох осіб, серед них – громадяни Росії та В'єтнаму. Скільки серед затриманих росіян, не уточнюють.

 

Операцію провели Головна прокуратура Чехії, Центр боротьби з організованою злочинністю і Служба безпеки та інформації (чеська контррозвідка) ще місяць тому, але відомо про це стало тільки у вівторок, 16 жовтня. 

 

Того ж дня їм були висунуто звинувачення в несанкціонованому доступі до комп'ютерних мереж і в участі в організованій злочинній групі. Чотирьом із них також висунули звинувачення у відмиванні грошей, отриманих злочинним шляхом.

 

У повідомленні празької прокуратури йдеться, що обвинувачені втручалися в систему видачі дозволів на проживання, блокуючи її і маніпулюючи нею за гроші. Вони могли заробити на гакерських атаках сотні мільйонів чеських крон. Видачею дозволів на проживання в Чехії опікується Міністерство закордонних справ.

 

Нагадаємо, що на початку жовтня Міністерство оборони Нідерландів повідомило про запобігання кібератакам росіян на Організацію зі заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Як з'ясувалося, у квітні з Нідерландів було вислано чотирьох росіян із дипломатичними паспортами, котрі є співробітниками ГРУ. У лютому німецькі ЗМІ повідомляли про атаку російських гакерів на сервери Міністерства закордонних справ і Міноборони ФРН, внаслідок якої могли бути викрадені документи.

 

Російська влада вперто відкидає будь-який зв'язок із гакерськими атаками.

16.10.2018