Ізраїль ще раз спробував довести свою непричетність до збиття російського Іл-20.

Опубліковано інформацію, яку командування ізраїльських ВПС надавало російським колегам.

 

 

«Ізраїльський винищувач F16 не міг фізично ховатися за російським Іл-20, який збили сирійські засоби протиповітряної оборони. У момент враження російського літака ракетою ізраїльські винищувачі-бомбардувальники перебували в цілковито інших районах і на різних висотах», – про це говориться в звіті ізраїльського військового командування, який в п'ятницю, 28 вересня, вперше оприлюднила газета Haaretz. 40-сторінковий документ з детальним описом всіх подій вечера 17 вересня Ізраїль передав російській стороні тиждень тому.

 

Згідно з опублікованою інформацією, 17 вересня о 21:38 ізраїльське військове командування поінформувало російську сторону про початок операції. Чотири літаки F16 прибули в сирійський повітряний простір, аби знищити вантажівки з іранським обладнанням для виробництва ракет високої точності, які на той момент дислокувалися в сирійській провінції Латакія. О 21:42 по наземних цілях було завдано ракетних ударів, а о 21:50 було отримано підтвердження успішної атаки. Після цього ізраїльські літаки оперативно лягли на зворотний курс.

 

За даними Ізраїлю, сирійські засоби протиповітряної оборони відкрили вогонь о 21:52. Одна з ракет ППО Сирії влучила в російський Іл-20 о 22:05. На той момент ізраїльські F16 вже перебували в районі Хайфи, тобто в повітряному просторі своєї країни. У командуванні ЦАХАЛ вважають, що сирійські ППО могли помилково визначити наявність у повітрі ізраїльського літака.

 

Попри надані ізраїльтянами дані, в російському Міністерстві оборони стверджують, що ізраїльські винищувачі під час атаки в сирійській провінції Латакія нібито навмисно використовували Іл-20, який заходив на посадку, як прикриття і підставили його під удар. Автор публікації в газеті Haaretz Амос Арель називає версію російського військового відомства сфабрикованою.

28.09.2018