Клімкін обговорить із Сійярто скандал з видачею угорських паспортів у Береговому.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС володіє інформацією про те, що на Закарпатті постійно приховано видають угорські паспорти. Михайлівська площа готується порушити це питання на переговорах із угорським міністром Петером Сійярто.

 

Про це Клімкін заявив у розмові з журналістами, коментуючи появу в медіях відеозапису з видачою угорських паспортів громадянам України у Береговому, інформує агенція УНІАН.

 

Павло Клімкін зазначив, що зустрічатиметься з міністром закордонних справ Угорщини цього місяця під час Генасамблеї ООН. "Ми будемо обговорювати і нову назву їхнього уповноваженого (уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, – Z), оскільки з такою назвою взагалі їм немає чого робити [на Закарпатті]", – наголосив голова української дипломатії.

 

"Друге, ми знаємо, що постійно є випадки прихованої видачі паспортів. Ми зараз перевіряємо автентичність цього відео. Звичайно, маємо зробити це як серйозні люди, але виходимо з того, що воно є автентичним", – прокоментував Клімкін.

 

"Я його покажу Сійярто, скажу, що консулу немає чого робити [на Закарпатті], хай видає угорські паспорти угорським громадянам краще у Будапешті", – повідомив міністр і додав, що порядок денний зустрічі з головою МЗС Угорщини "буде досить напруженим".

 

У своєму зверненні на Facebook Павло Клімкін наголосив на тому, що Україна неодноразово попереджала Угорщину у зв'язку з надходженням інформації про видачу паспортів.

 

"Насправді це відео з видачею угорських паспортів в угорському консульстві – і ми прекрасно знали, що це відбувається, попереджували наших угорських колег – це вже доказ. На цей доказ мовчати не можна, треба зреагувати. Як ми зреагуємо, я розумію: цей консул поїде кудись до Будапешта, до іншого угорського міста. але він насправді там "гвинтик" у всій цій дипломатичній конструкції", – прокоментував Клімкін.

 

При цім міністр запевнив, що Україна розгортатиме послідовну державну політику на Закарпатті.

 

"Для нас є тільки дві опції. Одна опція – це справжня співпраця, а інша опція – це дорога в нікуди. Я знаю, що ми маємо робити. Вибір за нашими угорськими колегами, але одне ми будемо проводити дуже послідовно – там буде більше України, щороку більше України саме там, і ми цього обов'язково досягнемо", – пообіцяв Клімкін.

 

У середу агенція "Укрінформ" оприлюднила відеозапис із процедурою видачі громадянам України угорських паспортів, нібито знятий у консульстві Угорщини в Береговому. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. При цім громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині.

 

"Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог", – тричі повторюють неофіти Угорщини.

 

"Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства", – закликає угорський дипломат.

 

19.09.2018