Волкер розкритикував ідею бойовиків із виборами.

 

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив про нелеґітимність виборів на території ОРДЛО: з огляду на "мінські угоди", ці територіальні одиниці не мають існувати засадничо.

 

"Ви не можете проводити вибори у зоні, в якій немає базової безпеки. Крім цього, територіальні одиниці, про які ми говоримо, так звані "Донецька і Луганська народні республіки", не мають майбутнього в рамках мінських угод, у них немає місця в українському конституційному порядку", – сказав Волкер в інтерв'ю DW, опублікованому в середу, відповідаючи на запитання, чи є порушенням "мінських угод" підготовка голосування бойовиками.

 

Спецпредставник США зазначив, що логіка "мінських угод" передбачає: "ці утворення мають зникнути".

 

"Тож організація виборів – нелегітимна дія сама по собі, по-перше, через питання безпеки, а ще й тому, що ці територіальні одиниці не повинні існувати. Коли з'явиться безпека, мають проводити вибори мера і голів обласних адміністрацій тощо", – наголосив Волкер.

 

Коментуючи перебіг переговорів, Курт Волкер зазначив, що російська сторона не готова до будь-яких дій, і "в цьому проблема".

 

"Вони навряд чи зробили щось в останні кілька років, щоб спробувати повернути до регіону мир і безпеку. Але вони продовжують звинувачувати Україну, нагадуючи, що конфлікт відбувається на українській території. Однак не Україна прийшла на російську територію – це росіяни перебувають на українській території", – сказав дипломат.

 

Волкер не відкидає, що Москва чекає зміни влади в Україні.

 

"Я думаю, що росіяни, судячи з усього, вирішили, що наразі не вдаватимуться до нових спроб мирного врегулювання, а очікуватимуть результатів виборів в Україні в наступному році. У результаті ми не бачимо нічого нового, окрім постійних обвинувачень на адресу інших і відходу від переговорів", – розповів Волкер.

 

12.09.2018