Візит канцлера: Україна згадала Австрії про "весілля з Путіним".

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що запрошення президента Росії Владіміра Путіна на весілля міністра закордонних справ Австрії Карін Кнайссль мало вплив на довіру між Києвом і Віднем.

 

Про це Клімкін сказав у коментарі австрійським журналістам у вівторок у Києві, повідомило "Австрійське агентство преси" (APA). Нагадаємо, у вівторок Україну відвідував канцлер Австрії Себастьян Курц; Клімкін мав із ним неформальну зустріч.

 

"Як міністр закордонних справ, я мушу залишатися політкоректним. Тому скажу, що це, на мою думку, було досить великою помилкою", – сказав Клімкін, коментуючи запрошення Путіна на весілля Кнайссль у серпні.

 

Клімкін наголосив, що сприйняття цього факту в Україні було "катастрофічним" – багато людей не зрозуміли, чому Путін був запрошений, переказує аґенція "Укрінформ".

 

"Це – питання довіри", – підкреслив міністр.

 

Та попри це, зазначає APA, прийом федерального канцлера Себастьяна Курца у вівторок у Києві був дружнім – і Президент Петро Порошенко, і міністр Клімкін називали його своїм "другом".

 

Прикметно, що "весільна " тема пролунала і на зустрічі Курца з Президентом України Петром Порошенком. Голова держави сказав: "[Є] чітке розуміння, що жодні чемпіонати світу з футболу, «свадьби з казаками» не можуть зупинити російського агресора. Може бути ефективна скоординована позиція, яку на сьогоднішній день ми з нашим другом паном канцлером зараз демонструємо", – переказала прес-служба Банкової.

 

05.09.2018