Привітання для сусіда

Полякам та українцям пропонують взаємно привітати одне одного зі століттям незалежності. Для цього 16-17 червня у Львові, а 23-24 червня у Перемишлі організують спеціальні акції. Свої привітання для сусідів зможуть залишити усі охочі. Ідея проста – зробити миттєве фото та написати на ньому вітальні слова чи побажання.

 

 

2018 рік – особливий для обох народів тим, що століття тому вони проголосили незалежність. 22 січня 1918 року у Києві Центральна Рада проголосила незалежність Української Народної Республіки. Попри те, що ця незалежність протривала зовсім недовго, історики переконані, вона була особливо важлива у подальшій історії країни та вплинула і на факт здобуття української незалежності у 1991 році. Водночас у Польщі 11 листопада 1918 року Юзеф Пілсудський проголосив незалежність Польщі. 

 

Вже цими вихідними, 16-17 червня, у Львові відбудеться збір привітань полякам від львів’ян. Залишити свої побажання для польських сусідів можна буде 17 червня під час урочистого відкриття памʼятного знака на честь Яцека Куроня на площі, яку цієї весни назвали його іменем (біля Генерального консульства Польської Республіки у Львові), початок якого заплановано на 10-ту годину ранку. У день перед тим, 16 червня, відбудеться експертний круглий стіл «Українці та поляки разом проти викликів XXI століття. Спадщина Яцека Куроня».

 

Площа імені Яцека Куроня готова до відкриття

 

Дзеркальна акція відбудеться наступними вихідними у Перемишлі. 23 червня о 12.00 на тамтешньому Ринку збиратимуть привітання від поляків з нагоди 100-ліття незалежності України.

 

«Цього року у Перемишлі виникла ініціатива «Разом на 100» – ініціатива мешканців Перемишля до 100-річчя незалежності Польщі. Йдеться про мешканців міста, які хочуть говорити про історію свого міста і його жителів максимально багатогранно – говорити про українців, євреїв, ромів, німців. У їхніх планах є багато дрібних акцій. Разом з тим, ми думали над ініціативою, яка би поєднала громади двох міст, які розташовані так близько, довкола важливої польської та української річниці. Так виникла ідея акції зі спільними привітаннями», – пояснює Z одна з організаторок акції, президентка Товариства Homo Faber Анна Домбровська.

 

Ініціаторами акції стали дві організації: Об’єднання українців у Польщі та Товариство Homo Faber з Любліна.

 

«І Перемишль, і Львів є прикордонними містами, особливо важливими для народження польської та української національної ідентичності, з традицією спільного мирного життя обох народів та історією боротьби, в якій ми протистояли одне одному, також у пам'ятний рік 1918. У мене виникло враження, що сьогодні ми знову повернулися до тих часів, коли нам інколи бракує порозуміння у спілкуванні. Йдеться про хорошу конструктивну розмову про майбутнє разом. Часто ми грузнемо в історичних ворожнечах, які інспіровані політиками. Я ж би хотіла спровокувати людей на добро, яке є у них», – розповіла Анна Домбровська.

 

Фотографовані вітальні листівки, перекладені обома мовами, покажуть 24 червня в Українському домі у Перемишлі. Пізніше їх розмісять в інтернеті.

 

15.06.2018