Служба безпеки України завершила розслідування щодо відставного російського військовослужбовця, колишнього керівника "розвідки" збройного угруповання "ДНР" Сергія Дубинського.
В офіційній урядовій газеті "Урядовий кур’єр" 12 квітня опублікували повістку з вимогою до Дубинського і його адвоката з’явитися до СБУ в Києві для вручення письмового повідомлення про зміну підозри і для надання доступу й ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Також підозрюваному мали вручити копію обвинувального акту.
"Це звичайна юридична процедура, яка дозволяє здійснити певні кроки для проведення заочного засудження, передати справу в суд, для цього потрібні виклики, запрошення, щоб потім адвокати не казали, що його не ставили в курс справи, а засудили позаочі", – сказала у коментарі "Радіо Свобода" речниця СБУ Олена Гітлянська.
У грудні минулого року суд дозволив СБУ спеціальне (заочне) розслідування щодо Дубинського у справі щодо створення терористичної організації. Журналісти і міжнародні дослідницькі організації ідентифікували Дубинського (відомого за прізвиськом "Хмурий") через аудіозаписи, оприлюднені СБУ, із перехопленням розмов фігурантів справи про збиття в небі над Донбасом малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 влітку 2014 року.
До війни Дубинський жив в одному зі сіл Донбасу. Зараз в Україні у нього залишилися близькі родичі. Журналісти проекту "Радіо Свобода" "Донбас.Реалії" поспілкувалися з рідним братом російського полковника Романом Дубинським. Зокрема, він заявив, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році. Роман Дубинський також підтвердив, що його брат Сергій Дубинський поїхав з Донбасу на початку 2015 року і осів на хуторі Великий Лог Ростовської області Росії. "Донбас.Реалії" вирушили туди, щоб розпитати самого фігуранта аудіозаписів про атаку на малайзійський "Боїнг", але він відмовився розмовляти з журналістами.
Офіційно міжнародна Спільна слідча група і українські правоохоронні органи поки що не називають імен людей, причетних до катастрофи літака, внаслідок якої загинули 298 осіб. Наприкінці вересня 2016 року міжнародна Спільна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші попередні офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка "Бук", із якої збили "Боїнг", була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.
У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати "остаточною правдою", а висновки слідчих у Москві назвали "попередніми". У МЗС Росії назвали доповідь "упередженою".
12.04.2018