Команду судна "Норд" не пустили в окупований Крим.

 

Українські прикордонники в ніч на 9 квітня не пропустили членів екіпажу керченського судна «Норд» до окупованого Криму.

 

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці "Громадська блокада Криму".

 

"Сьогодні вночі команда судна «Норд», 10 осіб, яка 25 березня порушила закон України і заїхала в Азовське море з російським прапором, намагалася перетнути адмінмежу «Чонгар», щоб повернутись до тимчасово окупованого Криму, але українські прикордонники не пропустили їх за «аусвайсами» (виданими в окупованому Криму російськими паспортами, – Z», – зазначено в повідомленні.

 

Це не перша спроба моряків повернутися до окупованого півострова: 8 квітня в Державній прикордонній службі України повідомили, що припинили спробу російських дипломатів незаконно вивезти до Росії членів команди затриманого судна "Норд" через автомобільний пункт пропуску "Гоптівка", що на Харківщині.

 

Вивезти команду за межі України намагалися представники генерального консульства Росії під прикриттям свого імунітету, нагадує видання "Крим.Реалії". Під час прикордонного контролю особи, які їхали у двох автомобілях із дипломатичними номерами Росії як пасажири, замість паспортних документів пред’явили посвідки на повернення до Росії. Але співробітники Держприкордонслужби під час перевірки встановили, що власниками документів є члени команди судна "Норд" і що ці особи є громадянами України.

 

Члени команди судна перебували в Україні, чекаючи на допит у Службі безпеки України 10 квітня у кримінальній справі проти їхнього капітана. За повідомленнями, в них забрали незаконно видані їм в окупованому Криму російські паспорти.

 

6 квітня Херсонський міський суд узяв під варту до 31 травня капітана судна "Норд" із окупованої Керчі Володимира Горбенка з правом внесення 35 240 гривень застави. Пізніше адвокат повідомив, що за моряка внесли заставу, його мають звільнити з-під варти після Великодніх свят, у вівторок, 10 квітня.

 

Нагадаємо, Державна прикордонна служба України заявила, що затримала 25 березня в Азовському морі судно під прапором Росії, зареєстроване в окупованому українському Криму, з 10 людьми на борту, у всіх були паспорти громадян Росії, видані в Керчі. У ДПСУ зазначили, що судно порушило порядок виїзду з окупованої території України. Його відконвоювали до Бердянська. Пізніше суд арештував судно.

 

09.04.2018