США і країни ЄУ виганяють російських дипломатів.

Такою стала їхня відповідь на отруєння у Великій Британії колишнього російського подвійного аґента Сергія Скрипаля.

 

 

Сполучені Штати ухвалили рішення вислати 60 російських дипломатів і закрити генеральне консульство Росії в Сіетлі. У заяві Білого дому з цього приводу зазначено: «Президент Дональд Трамп розпорядився вигнати десятки російських офіцерів розвідки зі Сполучених Штатів і закрити російське консульство в Сіетлі через його близькість до однієї з баз підводних човнів і штаб-квартири компанії Boeing».

 

У заяві підкреслюють, що Сполучені Штати вдаються до таких заходів «спільно зі союзниками з НАТО і партнерами у всьому світу у відповідь на використання Росією хімічної зброї військового призначення на території Об’єднаного Королівства». «Нинішні дії роблять ситуацію в США безпечнішою, зменшуючи здатність Росії шпигувати за американцями і проводити приховані операції, які загрожують національній безпеці Америки», – наголошує Білий дім.

 

Президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що російських дипломатів виганяють 14 країн ЄУ. Так, зокрема, Німеччина ухвалила рішення вислати чотирьох російських дипломатів. Про це повідомив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas). Російські дипломати повинні полишити країну упродовж семи днів. У заяві німецького МЗС говориться, що рішення про видворення російських диппрацівників не було «гарячковим», воно ухвалювалося «узгоджено з партнерами з ЄУ і повинно розумітися як сигнал солідарності з Великою Британією».

 

Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Чехії Андрій Бабіш оголосив, що його країна вишле трьох російських дипломатів. Також чотирьох російських дипломатів оголошено персонами нон ґрата в Польщі. Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч (Jacek Czaputowicz ). За його словами, «Велика Британія стала об'єктом безпрецедентної атаки, ми солідарні з нашими союзниками». Чотирьох російських дипломатів виганяє також уряд Франції.

 

Трьох російських дипломатів виганяє уряд Литви. По два дипломати – Нідерланди, Італії, Данія. По одному російському дипломатові виганяють: Швеція, Фінляндія, Латвія, Естонія, Хорватія і Румунія.

 

Україна, як вже повідомляло наше видання, заявила, що має намір вигнати 13 російських дипломатів.

 

МЗС Росії, звісно, різко засудило вжиті США і країнами Європи заходи і заявило, що вони не залишаться без наслідків. «Москва відреагує дзеркальним відповіддю», – пригрозив перший заступник голови Комітету закордонних справ Ради Федерації Володимир Джабаров.

26.03.2018