Запасаємось пивом і попкорном

Велика кількість вихідних не заважає ставатися резонансним подіям, що триватимуть довго, як собача пісня, але точно не будуть такими ж нудними.

 

Затримання тижня

 

 

Постать Володимира Рубана роками обростала міфами. Він був і дуже успішним переговірником, який рятував українських полонених з донецьких і луганських підвалів ледь не батальйонами, і генерал-полковником та правою рукою ще більше міфологізованого одіозного Віктора Медведчука.

 

Тепер виявилося, що цей загадковий персонаж просто «старший куди пошлють». Принаймні такий образ малює собі Рубан після того, як на КПВВ «Майорськ» його затримали з величезним арсеналом зброї, де було все від автоматів до мінометів.

 

Переговірник і генерал, як люблять казати сучасні підлітки, «впав на мороз» і почав сплітати легенду про те, що віз просто меблі, а що то за залізо стирчить з-під креденса, то він ні разу не знає. Компетентні органи у вигляді СБУ похвалилися своїм успіхом, а затриманого арештували на 60 діб.

 

Шеф СБУ Василь Грицак розповів, що зброю везли до Києва, аби влаштувати грандіозний терористичний акт і ліквідувати кількох високопоставлених політиків. Військовий прокурор Матіос в процесі участі не брав, тому про тепловізор ніхто не згадував. 

 

Альянс тижня

 

 

Виявляється, аспіранти бувають не лише у вищих учбових закладах, а й у великій політиці. Україна стала  «aspirant country», тобто «країною, що має прагнення (намір)». Прагненням цього разу знову став вступ держави в найпотужніший військовий союз планети.

 

"На даний момент чотири країни-партнери задекларували своє прагнення до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", – інформував офіційний сайт Альянсу.

 

Офіційний Київ втішився, що ми стали на крок ближче до мілітарної цивілізації, і задумався про те, аби прописати стремління до НАТО в Конституції. Люди з доброю пам’яттю, щоправда, пригадали події десятирічної давнини, коли Україна вже була аспірантом, їй обіцяли План дій щодо членства (ПДЧ), але все закінчилося балачками, які нічого путнього в тому напрямку не принесли.

 

Зараз всі чотири країни-партнера мають проблеми – у грузинів вони аналогічні нашим і називаються Російська Федерація, босняки досі не оговталися від війни 1990-их, македонцям вставляють палиці в колеса греки, яким не подобається назва цієї країни.

 

Титул «аспірант», звичайно, приємний і надихає на оптимізм, але дорога до Альянсу мірятиметься не кілометрами, а роками.

 

Сусіди тижня

 

 

Накапостити Україні в першу чергу може Угорщина, яка вже ударно працює в цьому напрямку. Раніше мадяри блокували вітчизняні євроінтеграційні ініціативи, тепер перейшли на якісно новий рівень політичного вар’ятства. Ні сіло ні впало міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив світові, що на Закарпатті встановлено постійну присутність спостерігачів ОБСЄ.

 

І сидять 12 обсерваторів з Європи в Ужгороді, і пильнують, щоб українці місцевих угорців не ображали.

 

Повідомлення міністра з берегів Дунаю виявилося брехнею від першого до останнього слова. Офіційний Київ і закарпатська місцева влада делікатно вказали Сійяртові на його неадекватність і заспокоїли, що то в Будапешта тимчасове загострення напередодні парламентських виборів, які відбудуться в Угорщині 8 квітня. До того дня різноманітні тамтешні діячі гарантовано ще втнуть якусь бздуру, бо електоральні процеси загострюють психічні відхилення.

 

Зв’язок тижня

 

 

Якщо голова районної держадміністрації в глибокій провінції може відкривати якусь автобусну зупинку чи дитячий майданчик з гіркою-слоником, то президентові держави пасує взяти участь у заході під назвою «розіграш ліцензій на частоти високошвидкісного зв’язку 4G в діапазоні 1800 МГц». Певно, так подумав Петро Порошенко і пішов подивитися, як керована ним країна долучається до прогресу.

 

 

Присутність президента так надихнула трьох провідних операторів мобільного зв’язку, що вони один наперед другого почали хвалитися на предмет терміну запуску того самого 4G.

 

«Щоб була можливість розвиватися сільській медицині. Щоб сільрада мала надійний і ефективний інтернет-зв'язок», – надихнув операторів президент. За ліцензії надихнуті зв’язківці заплатили в державний бюджет майже 5,5 мільярда гривень, і тепер, аби не робити з писка халяву, мусять до літа зробити так, аби 4G стало реальністю. І тоді згаданий голова провінційної райдержадміністрації відкриватиме зупинки-майданчики ще ефектніше.

 

12.03.2018