Вправи на свіжому повітрі

Сніг і невеликий мороз стимулюють до фізичних навантажень у вигляді пішохідних прогулянок. За місяць-півтора до масового пересування заохочуватимуть міжсезонні психічні загострення.

 

Руханка тижня

 

 

Апеляційний суд Києва заборонив найголоснішому апатриду в Україні Міхеілу Саакашвілі вільно пересуватися в темний час доби. Гість з Грузії не надто тим перейнявся і, аби про нього не забули, організував черговий масовий захід, коли світило сонце.

 

Похід бунтівного екс-губернатора центром столиці знову відбувся під гаслом імпічменту президентові Порошенку, але з’явилися нові нюанси. Міхеіл Ніколозович пообіцяв, що тільки-но Петро Олексійович покине свою посаду, то пенсії в українців виростуть у рази.

 

Крім того, Саакашвілі анонсував наступний зрив на 18 лютого, коли він представить пакет нагально необхідних економічних реформ і десяток-другий можливих кандидатів на президенти. З цього робимо висновок, що і цей «вічний революціонер» вирішив підтягувати під знамена Руху нових сил літніх людей, які є найбільш дисциплінованим і керованим електоратом.

 

А в третю неділю лютого борці з режимом складатимуть конкуренцію власникам автомобілів на «євробляхах», які також періодично виходять на акції протесту, створюючи конкуренцію імпічментотворцям.

 

Блокада тижня

 

 

Поки польські сейм і сенат показували власну потугу документом про «злочини українських націоналістів і українських формувань, що співпрацювали з Третім рейхом», на україно-польському кордоні вітчизняні «човники» відстоювали своє «законне право гнати контрабанду».

 

Економічно активні мешканці прикордонних районів перекрили в черговий раз пункти пропуску в Шегинях, Краковці і Раві-Руській. Протестуючі синхронно ходили проїжджою частиною, псували нерви митникам і туристам, але то вже не перша їхня акція, і до подібних бздур поступово звикається.

 

«Човники» є своєрідними братами по розуму з «євробляхерами» — і перші, і другі дуже переймаються проблемами «маленького українця», якого сильно утискає «злочинна влада», й життєрадісно ігнорують закон і проблеми, які вони створюють на всіх можливих рівнях.

 

У Верховній Раді тим часом зареєстрований законопроект, який має покращити настрій і полегшити життя «човникам». «Євробляхери» поки що такого лобі в парламенті не мають.

 

«Дружини» тижня

 

 

З тонтон-макутами на Гаїті і хунвейбінами в Китаї новостворені «національні дружини» ще не порівнювали, але в медіа дуже активно проводили паралелі між свіжим парамілітарним формуванням і «коричневими сорочками» часів Третього рейху.

 

Хлопці в балаклавах і одностроях виникли як чортик з табакерки і також пройшлися центром Києва, чим викликали деяке занепокоєння у законослухняних обивателів.

 

Оскільки «дружини» були створені на базі полку «Азов», то конспірологи почали пов’язувати їх із постаттю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Той відхрестився, а підлеглий Арсена Борисовича шеф Нацполіції Сергій Князєв засудив мілітаризацію громадських об'єднань і заявив, що монополія на захист громадського правопорядку із застосуванням зброї належить Національній поліції.

 

Згадані законослухняні обивателі за якийсь час оговталися і провели свій мітинг, де стояли з транспарантами «Ми не хочемо ніяких дружин», «Там, де ходять строєм, свободи не буде».

 

В часи Союзу «добровільні народні дружини» були об’єктом глузувань (абревіатуру ДНД розшифровували як «де не де, аби не вдома»), сучасність поки що не надто весела.

 

Православне тижня

 

 

Українська православна церква (Московського патріархату) не втомлюється влізати в скандали. Вже майже призабулася дика історія з запорізьким священиком цієї конфесії, який відмовився відспівувати загиблу дитину, бо малюк був хрещений неканонічними православними. Реакцію канонічного служителя культу можна заносити в історію хвороби. «На жаль, не перший раз стикаюся з тим, що люди хрестять дітей у Київському патріархаті — і після цього діти гинуть. До мене приходять люди, які хрестили дітей у лжецеркві, і кажуть: "Повели дитину до бабки, а вона сказала, що дитина не хрещена". Навіть відьми визнають, що такі діти нехрещені, розумієте?» — заявив піп.

 

Тепер проблема виникла в темі, яку УПЦ (МП) дуже люблять – нерухомість. Роками відпрацьованим методом Московський патріархат встановлював незаконні самобуди, які потім правдами і неправдами легалізувалися, а замість них «канонічні» будували вже, що заманеться. В 2006 році такий «кіоск» з’явився поруч з фундаментом Десятинної церкви, зруйнованої Батиєм. Через одинадцять років в УПЦ (МП) вирішили, що пора з МАФа робити більш пристойну споруду, а те, що територія входить до спадщини ЮНЕСКО, — то проблеми самого ЮНЕСКО.

 

Порушення закону спричиняє інше порушення закону — і в результаті ланцюгової реакції в січні двоє молодих людей намагалися підпалити самобуд, але їх затримали правоохоронціи. Піроманів арештували на два місяці з правом застави у 2,2 мільйона гривень. В УПЦ (МП) тішаться перемогою і шукають, у що ще можна вляпатися.

 

05.02.2018