За кордоном вдається краще

У засніжених Альпах чи прилизаних Страсбурзі або Брюсселі думається і робиться краще, ніж на дніпровських кручах. Напевно, все залежить від клімату.

 

Саміт тижня

 

 

Бенціон Крик сто з гаком років тому слушно зауважував, що в Швейцарії жити приємно, бо там «гористе повітря» і всі довкола розмовляють французькою. За час, що минув, англомовні суттєво потіснили в тих краях франкомовних, але з киснем все лишається в порядку. Не сильно зіпсована урбанізацією природа, шаленої краси краєвиди і цікава кухня спонукають, аби люди, від яких щось в тому світі залежить, раз на рік зібралися на Всесвітній економічний форум в Давосі.

 

Поважна делегація з Києва також була в Швейцарії, і мала свої плани. Песимісти можуть кпити з Петра Порошенка, який хотів зустрітися для продуктивної бесіди з Дональдом Трампом, але графік пересування у часі і просторі в президента США відрізнявся від того, яким керувався український президент, тому рандеву не відбулося.

 

Оптимісти ж тішаться, що програму мінімум Порошенко виконав, тобто зустрівся з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард і держсекретарем США Рексом Тіллерсоном. З цього оптимісти роблять висновок, що гроші в недалекому майбутньому міжнародні фінансисти нам дадуть, а американці про «Джевеліни» в степах України не забули.

 

Асамблея тижня

 

 

Парламентська асамблея Ради Європи – загадкова структура, про функції якої широкому загалу відомо мало. Проте всі знають, що ПАРЄ – то авторитет і до того, що говориться в Страсбурзі, треба прислухатися.

 

Свого часу за анексію Криму і ескалацію воєнних дій на Донбасі російську делегацію ввічливо «попросили» з того поважного товариства, і підлеглі Путіна в Європі мусять якось показати добру міну при поганій грі, а українська делегація їм того робити мусить не давати. Поки що виходить неідеально, але і не геть зле.

 

Росіяни знають про принцип батога і пряника, але користатися ним вміють дуже по-російськи. Генеральний секретар ПАРЄ Янгланд заявив, що анексія півострова і війна на Донбасі не є приводом, аби гарні хлопці з Москви ходили по Страсбурзі, як неприкаяна жеброта. Свій «пряник» Янгланд отримав, а далі представники РФ Косачов і Толстой почали махати «батогами», погрожуючи євродепутатам, що, у випадку неповернення російській делегації status quo, «броня крєпка і танкі наші бистрі».

 

Європейці, яким «пряників» не перепало, таких «батогів» не перелякалися, а українська делегація таки донесла до черепних коробок представників цивілізованого світу, що російські «пряники» потім дуже погано відгикуються. Позиційна боротьба в ПАРЄ і довкола неї триває.

 

Антикорупційне тижня

 

 

Щоб боротьба з корупцією в Україні остаточно не перетворилася на нудний серіал, до процесу треба час від часу долучати скандал. Цього разу у вітчизняних ЗМІ з’явилася фотокопія листа, який буцім написав голова місії МВФ для України Рон ван Роден на адресу керівництва України з претензіями щодо якості  президентського законопроекту про створення Антикорупційного суду.

 

У листі МВФ наголошено, що президентський проект порушує зобов'язання України відповідно до програми співробітництва, а також суперечить рекомендаціям Венеційської комісії – незважаючи на багаторазові заяви Адміністрації Президента про те, що в проекті все враховано.

 

Закидів в епістолі було багато, але через кілька днів виявилося, що про існування листа з ультиматумами нічого не знала шефова МВФ пані Лагард. Кажуть, директорка-розпорядниця Фонду обіцяла розібратися з надто ініціативними підлеглими.

 

Халепа тижня

 

 

Народні депутати Владислав Данілін і Олександр Кірш з "Народного фронту" та Геннадій Чекіта і Андрій Шинькович із "Блоку Петра Порошенка" виявилися також дуже ініціативними, і зареєстрували за місцем своєї роботи законопроект, який би боротьбу з корупцією зробив зовсім веселою.

 

Зараз чиновнику загрожує покарання від двох до десяти років позбавлення волі за придбання майна, вартість якого не відповідає офіційним доходам його сім'ї, а на думку квартету нардепів, за незаконне збагачення саджати до в’язниці не варто.

 

Оруел писав про тварин, рівніших за інших, але навіть класик не знав би, як відреагувати на такий потік свідомості українських народних депутатів. Щоправда, коли про законопроект далося чути, то двоє авторів свої підписи відкликали. Поки що. Цікаво, коли з’явиться законопроект, який би знімав кримінальну відповідальність для чиновників за вбивство чи зґвалтування?

 

29.01.2018