У День Соборності та 100-річчя проголошення УНР на Личакові вшанували полеглих героїв.

 

Сьогодні, 22 січня, відзначається День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Цей день у Львові розпочався зі вшанування борців за незалежність та територіальну цілісність нашої держави, інформує прес-служба ЛОДА.

 

Керівництво області спільно із громадськістю віддали шану українцям на полі почесних поховань №67. Учасники заходів також поклали квіти до Меморіалу воїнам Української галицької армії та запалили лампадки до могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, коменданта січових стрільців М. Галущинського, керівника і засновника "Пласту" О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького, а також могили учасника АТО В. Гурняка.

 

Представники громадських організацій та студентської молоді вшанували пам’ять президента Національної ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань №76.

 

На завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу.

 

А в середмісті, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, містяни створили живий ланцюг єднання, аби повторити події 1990 року, коли таким чином з’єднали Львів і Київ. Проте нинішня акція була малолюдною.


Фото: 032.ua

 

Ще одна акція «Міст єдності» відбувається на пішохідному мості над алеєю в парку «Погулянка» (вул. Шафарика, 13).

 

О 17 год. біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться громадське віче та спільна молитва за Україну.

22.01.2018