Керівника уряду Чехії Андрея Бабіша позбавлено депутатського імунітету.

Відповідне рішення ухвалила нижня палата парламенту республіки.

 

 

За позбавлення імунітету виконувача обов'язків прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша проголосували депутати всіх партій, окрім руху ANO, який очолює сам Бабіш, підприємець і мільярдер. Парламент позбавив недоторканності й першого заступника голови ANO Ярослава Фалтінека, – повідомило Radio Praha.

 

Нагадаємо, що популістський рух ANO хоч і переміг на виборах в жовтні 2017 року, але не отримав достатньої кількості мандатів, аби сформувати більшість в парламенті.

 

Чеська поліція підозрює Бабіша в шахрайстві під час отримання субсидії від Європейської Унії. Раніше факт порушень з боку підприємця підтвердило Європейське бюро боротьби зі шахрайством. У Чехії проти Бабіша порушено кримінальну справу. Провадження було призупинено в зв'язку з наявністю у Бабіша депутатського імунітету.

 

Кілька днів тому парламент Чехії проголосував проти надання кабінетові міністрів на чолі з Бабішем вотуму довіри. Відтак уряду в повному складі довелося подати до демісії. Президент Чехії Мілош Земан повинен прийняти відставку 24 січня. Раніше Земан заявляв, що має намір повторно доручити Бабішеві сформувати кабінет міністрів. Якщо три такі спроби виявляться невдалими, то Чехію очікуватимуть дострокові парламентські вибори.

19.01.2018