Лукашенкова дипломатія скептична щодо перенесення переговорів з Мінська.

 

Міністр закордонних справ Уладзімір Макей висловив скепсис щодо ідеї перенесення переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі з Мінська до іншої локації.

 

Про це Макей сказав у коментарі аґенції Associated Press, повідомляє прес-служба МЗС Білорусі.

 

"Навряд чи щось залежить від місця проведення переговорів. Переговори щодо України можна перенести хоч в Антарктиду, якщо буде впевненість в їхньому успіху. Та для появи цієї впевненості треба, щоб усі залучені в цей конфлікт сторони, а також буцімто "сторонні", та вельми зацікавлені держави, були щиро спрямовані на припинення кровопролиття", – заявив міністр закордонних справ Білорусі.

 

Макей зазначив, що "не Білорусь напрошувалася як майданчик для проведення переговорів щодо України, а керівники країн "нормандської четвірки" висловили прохання до президента Аляксандра Лукашенка прийняти у себе учасників зустрічей щодо врегулювання українського конфлікту".

 

"На відміну від інших, Білорусь за лаврами миротворця не прагне. Однак: це конфлікт у нашій сім'ї, в нашому реґіоні, і ми кровно зацікавлені у його вирішенні", – додав міністр.

 

Нагадаємо, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у четвер став ньюзмейкером для медій, коли сказав, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає варіант перенесення переговорів із Мінська в інше місце. Про це Назарбаєв нібито говорив із Трампом під час відвідин Нью-Йорка, де відбувалося засідання Радбезу ООН.

 

19.01.2018