Помер фотохудожник Володимир Ольхомяк.

 

Учора, 18 січня, на 90-му році життя відійшов у вічність відомий львівський фотохудожник Володимир Ольхомяк, інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації.

 

Володимир Ольхомяк працював в Історичному музеї, картинній галереї, обласній реставраційній майстерні, обласному управлінні архітектури, створив низку унікальних мистецьких світлин до музейних путівників, робив спортивні, будівельні та інші соціальні фоторепортажі тощо.

Творчий доробок фотомитця нараховує тисячі світлин. Свій фотофонд він передав як дар Львівській національній картинній галереї. У ньому містяться унікальні фото історичних, архітектурних об’єктів.

 

Поховали Володимира Ольхомяка сьогодні, 19 січня, у селі Костеїв Жовківського району на Львівщині.

 

Володимир Федорович Ольхомяк народився 25 листопада 1928 року у с. Добужок Томашівського повіту (Польща).

 

Під час переселення у 1939 році сім’я перебралася спочатку до Кропивницького (тодішній Кіровоград), а згодом – до Львова.

 

У 1945 – 1949 рр. навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва на факультеті живопису. З 1950 до 1967 року працював фотографом Львівського історичного музею. У 1967 – 1972 рр. працював фотографом Львівської спеціальної наукової реставраційно-виробничої майстерні архітектурних пам’ятників України. З 1972 року виконував ообов’язки інженера у Львівському обласному управлінні в справах будівництва та архітектури при облвиконкомі. З 1967 до 1977 року працював фотографом Львівської картинної галереї.

19.01.2018