МВФ висловив зауваження до пенсійної та антикорупційної реформ.

 

Міжнародний валютний фонд вітає перехід до запровадження пенсійної реформи в Україні, однак зазначає, що реформа має низку недоліків, які слід усунути для того, щоб українці отримали ефективну систему.

 

З такою заявою виступив під час брифінгу в Вашингтоні директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс, повідомляє "Укрінформ".

 

"Україна недавно затвердила пенсійне законодавство", – зауважив Райс, позитивно оцінивши цей крок.

 

З його слів, пенсійна реформа "запроваджує ряд важливих положень для вдосконалення пенсійної системи в Україні, але також має кілька недоліків".

 

Зокрема, зазначив він, деякі положення реформи "нівелюють сенс для людей працювати довше та сприяти надходженням у [пенсійну] систему".

 

Представник фонду підкреслив, що такі зміни "не повною мірою ґарантують справедливу та стабільну пенсійну систему, тому ми вважаємо, що слід докласти більше зусиль для вдосконалення цієї системи". 

 

Джеррі Райс підтвердив, що Міжнародний валютний фонд направив листа українській владі, у якому "висловлено занепокоєння керівництва Фонду" щодо відповідності низки пунктів у проекті закону про антикорупційний суд зобов'язанням України в рамках програми МВФ та рекомендаціям Венеційської комісії. 

 

У МВФ наполягають, що законопроект мусить відповідати зобов'язанням України. "Запровадження антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеційської комісії є невід'ємною частиною програми", – зауважив представник Фонду.

 

"Ми сподіваємося, що влада врахує ці питання, які викликають стурбованість з боку керівництва МВФ, і проект закону зазнає змін між читаннями в парламенті", – зазначив Райс.

 

19.01.2018