У Каталонії сформовано новий парламент.

У ньому домінують партії, які виступають за відділення від Іспанії.

 

 

За результатами грудневих виборів, сецесійний партіям належить 70 зі 135 місць в парламенті провінції. У прихильників єдності з Іспанією – 57 мандатів. Ще вісьмома мандатами диспонують ліві популісти, котрі в каталонському конфлікті не підтримують ні сепаратистів, ні соборників.

 

Варто зауважити, що 19 новообраних депутатів, котрі є апологетами сецесії, перебувають під слідством. Дехто з них досі ховається від правоохоронців за кордоном, дехто перебуває у в'язниці або звільнений до суду під заставу. До оголошення обвинувального вироку ув’язнені депутати зможуть брати участь в роботі парламенту, делегувавши свій голос комусь із депутатів своєї фракції.

 

Головою парламенту обрано також прихильника незалежності Каталонії від Іспанії 38-річного Роже Торрента (Roger Torrent), котрий досі був мером містечка Саррья-де-Тер в провінції Жирона,  – повідомило видання El Mundo. Раніше він неодноразово заявляв, що метою своєї діяльності бачить «здобуття Каталонією суверенітету й встановлення в ній республіканської форми правління».

 

До 2 лютого парламенту необхідно обрати голову регіональної адміністрації, котрий потім призначить своїх «радників-міністрів». Але поки що невідомо, хто може обійняти цю посаду. Про свої претензії повернути собі президентство в Женералітеті заявляв Карлес Пучдемон. Але оскільки він досі перебуває під слідством, то його призначення видається доволі проблематичним.

 

Загалом майбутні судові процеси у справах депутатів-сецесійників, котрі можуть позбутися своїх мандатів, загрожують урядовою кризою і, ймовірно, новими позачерговими виборами.

17.01.2018