Львів'янам презентували фотолітопис УПА.

 

15 січня у Львові відбулась презентація фотолітопису, присвяченого 75-й річниці створення Української повстанської армії, передає "Гал-Інфо".

 

Збірка, що містить близько 6 тисяч унікальних світлин з бійцями УПА, буде доступною для перегляду лише у міських бібліотеках, повідомив співавтор та відповідальний редактор фотоальбому Роман Грицьків під час презентації.

 

За його словами, фотолітопис вийшов тиражем 3 тисячі примірників за приватні кошти меценатів. Книга не буде доступною для продажу.

 

Роман Грицьків також розповів, що збірка з’явилась на світ завдяки спільним зусиллям Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, Мистецького фонду імені Короля Данила, благодійного фонду «Літопис УПА» імені Володимира Макара та Національної світлинотеки «Українська мить».

 

Фотолітопис складається з дев’яти розділів. Передмову для видання склав сотенний УПА Мирослав Симчич «Кривоніс», а післямову – голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» Степан Кубів, котрий також став одним із головних авторів та керівників проекту. Окрім нього, над створенням книги працювали Олександр Святоцький, Руслан Стефанчук, Микола Стефанчук та сам Роман Грицьків.

 

Перед створенням упорядники переглянули понад 300 тисяч фотографій та 500 тисяч документів, наданих і архівами, і приватними збірками. На сторінках книги розмістили лише близько 6 тисяч фотографій, що ілюструють український визвольний рух 1920–1950 років. Світлини розповідають про передумови створення та основні етапи діяльності ОУН-УПА, боротьбу проти нацистського та комуністичного режимів, а також про жінок цієї армії, повстанський побут, символіку тощо. Окремі розділи збірки присвячені видатним постатям національно-визвольного руху та живим ветеранам.

 

У 2017 році виповнилося 75 років з часу створення Української повстанської армії.

15.01.2018