Путін зголосився транспортувати українські військові кораблі з Криму.

 

Президент Росії Владімір Путін заявив про те, що РФ готова передати Україні військові кораблі й авіатехніку з окупованого Криму.

 

Як повідомляє УНІАН, про це Путін сказав на зустрічі з керівниками російських ЗМІ.

 

"Користуючись із нагоди, як кажеться, хочу сказати, ми готові продовжити цей процес – готові передати військові кораблі України, які в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Щоправда, вона перебуває вся в такому жалюгідному стані... але це вже не наша справа – вона в такому практично й була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно", – оголосив президент РФ.

 

Згідно з його підрахунками, йдеться про десятки кораблів і бойових літаків.

 

"Щодо кораблів, думаю, буде найліпше, якщо українські військовослужбовці приїдуть і їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування до Одеси", – сказав Путін.

 

Президент РФ додав, що бойова техніка має значний боєзапас, але він, згідно з висновком росіян, не підлягає транспортуванню, а лише утилізації на місці.

 

"Ми готові запросити українських військових, щоб вони взяли участь в утилізації цих боєприпасів", – додав президент РФ.

 

Нагадаємо, після анексії Криму в 2014 році Росія почала передавати Україні захоплену техніку, однак після початку "русской вєсни" на Донбасі цей процес припинили – 15 квітня 2014 року тодішній заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов заявив, що міністерство оборони РФ призупинило передачу Україні озброєння і військової техніки з Криму.

 

На той момент Росія видала 389 одиниць бронетехніки, зокрема вісім вертольотів і три бойові кораблі.

 

5 липня в МЗС РФ заявили, що РФ припинила передачу Україні озброєнь і техніки з Криму до "повного припинення українськими силовиками бойових дій".

 

Наразі в Криму залишилося 17 кораблів, катерів і суден, зокрема 11 бойових кораблів, серед них великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", корабель управління "Славутич", протичовнові корвети "Тернопіль" і "Луцьк", морські тральщики "Черкаси" і "Чернігів", великий підводний човен "Запоріжжя", рятувальний буксир "Кременець" та інші.  

 

12.01.2018