Латвійська влада депортувала російського журналіста Анатолія Курлаєва.

Поліція затримала його у вівторок, 2 січня, в одному з торгових центрів Риги.

 

 

Про депортацію російського продюсера і журналіста телеканалу ТВЦ повідомив міністр внутрішніх справ Латвії Рігардс Козловкіс (Rihards Kozlovskis). Він не назвав причини, за якою росіянин потрапив до «чорного списку», проте зазначив, що тільки за минулий рік в нього було внесено близько ста осіб – з різних причин, в тому числі через «недружнє ставлення» до Латвії. Про це повідомив інформаційний портал Delfi.

 

Курлаєв розповів російським ЗМІ, що, за словами поліціянтів, в'їзд на територію країни йому був заборонений ще 2015 року. «Мені видали папір за підписом міністра МВС. Там довічна заборона на в'їзд до Латвії, але причина не вказана. Я так розумію, що причиною стала моя професійна діяльність, тому що мене ніколи не притягували і навіть штрафів мені не виписували», – розповів Курлаєв перед депортацією. Сам росіянин пов'язує це зі своєю роботою над фільмом «НАТО біля воріт». У його анонсі на сайті ТВЦ, зокрема, обіцяні «кадри секретної бази НАТО в ризьких лісах».

 

Курлаєв також розповів, що перебував у Латвії за туристичною візою, бо приїхав в країну відпочивати. Окрім того, зазначив, що з 2015 року він встиг кілька разів побувати в Латвії як турист.

 

В офіційному документі, який поліція видала Курлаєву, за словами російського журналіста, написано, що своєю діяльністю той завдає шкоди Латвійській Республіці.

03.01.2018