Ґабріель: Конфлікт на Донбасі не заморожений, а пожежонебезпечний.

 

Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель заявив, що для всього Заходу, а для Німеччини зокрема, конфлікт на Донбасі не є ні замороженим, ні забутим.

 

Про це Ґабріель заявив у середу перед відльотом в Україну, повідомляє кореспондент "Укрінформу" в Німеччині.

 

"Поїздкою до Києва та Маріуполя хочемо показати людям в Україні: ми не покидаємо вас, для нас цей конфлікт не є ні замороженим, ні забутим, але дуже актуальним і пожежонебезпечним", – сказав міністр.

 

Він звернув увагу на те, що минулого року на Донбасі було зафіксовано найбільший сплеск насильства з моменту укладення мінських угод.

 

Водночас міністр назвав обнадійливими знаками обмін заручниками та досягнення домовленості про перемир'я у зв'язку з новорічно-різдвяними святами. "Так і має тривати", – заявив глава німецького МЗС.

 

Ґабріель запевнив, що західні партнери, у тому числі Німеччина, робитимуть усі зусилля для того, щоб врегулювати кризу і знайти рішення, яке принесе мир цьому регіону.

 

Як писав Z, у середу Ґабріель починає свій дводенний візит до України.

 

Як сказав на брифінґу представник МЗС ФРН Райнер Бройль, у ході візиту до Києва 3 січня та відвідання лінії розмежування в районі Маріуполя 4 січня будуть проведені політичні переговори, у тому числі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та з членами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. "У центрі переговорів з українським урядом буде курс реформ в Україні, особливо боротьба з корупцією", – відзначив дипломат.

 

03.01.2018