Луценко жалкує, що вони зі Ситником винесли конфлікт на люди.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що вони з директором НАБУ Артемом Ситником дійшли висновку, "що було помилкою публічне зведення рахунків".

 

Про це Юрій Луценко розповів у інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє ТСН.ua.

 

"Я не маю права закривати очі на те, що НАБУ, як мені здається, як здається нашим фаховим прокурорам, сьогодні порушує ту чи іншу частину законодавства. Ми зустрілися з паном Ситником буквально днями; після його повернення зі Сполучених Штатів ми провели обговорення ситуації і спільно прийшли до того, що було помилкою публічне зведення рахунків. Заяви НАБУ про те, що їм перешкоджають, інші речі, в тому числі з мого боку, дійсно не розуміють ні українці, ні за кордоном", – сказав Луценко.

 

Генеральний прокурор зазначив, що "навіть якщо хтось із нас правий, це все рівно наносить удар по всій правоохоронній системі".

 

"Тому я одразу пропонував і зараз стою на цьому – потрібно за столом обговорювати проблеми і робити реальні кроки на зустріч одне одному. Що я маю на увазі? Я, наприклад, за своїм підписом направив до парламенту зміни до законів, які, з моєї точки зору, є неадекватними. Ну, наприклад, набрання нелегальних агентів на відкритих конкурсах. Ну, всім зрозуміло, що це ненормально. Штірліц, напевно, з розуму зійшов би, якби йому сказали, що треба пройти відкритий конкурс. Але з іншого боку – це закон. Якщо він неправильний – його міняють. Але не порушують", – сказав Луценко.

 

Нагадаємо, 30 листопада Генпрокуратура у співпраці з іншими правоохоронними органами затримала аґента НАБУ при спробі спровокувати на хабар заступницю голови Державної міґраційної служби.

 

НАБУ назвало дії "силовиків" диверсією проти антикорупційних інституцій, а також звинуватило ГПУ і СБУ в зриві розслідування.

 

Згодом Генпрокуратура провела обшуки у низки аґентів НАБУ.

 

Прри цім прес-служба Юрія Луценка розголосила імена та прізвища кількох аґентів НАБУ, а також розкрила інформацію про виявлене під час обшуків майно. Правоохоронці також влаштували витік матеріалів слідства, пов'язаних із аґентами, – телеканали проводили пряме включення з-під будинку "аґента Катерини", котра допомагала в розслідування проти "бурштинового" депутата Розенблата.

 

Коментуючи справу, Юрій Луценко звинувачував НАБУ в незаконних негласних діях, а також поставив під сумнів набір аґентів поза конкурсами. "Це величезний букет нелеґального угруповання, яке діє нелеґальними методами нелеґальною апаратурою", – закинув Луценко.

 

Невдовзі після скандалу довкола аґентів НАБУ лідери БПП і "Народного фронту" зареєстрували у ВР законопроект, котрий спрощував механізм звільнення директора НАБУ і дозволяв це зробити без аудиту.

 

Дії української влади спричинили різку неґативну заяву у країнах Заходу.

 

27.12.2017