ГПУ розголосила персональні дані аґентів НАБУ; їхнє житло та конспіративні квартири обшукують.

 

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що через обшуки на конспіративних приміщеннях НАБУ зірвано всі спецоперації, які здійснював підрозділ офіцерів під прикриттям НАБУ.

 

Про це Ситник сказав на брифінгу в п'ятницю, повідомляє "Укрінформ".

 

"Зірвати всі операції, які здійснюються підрозділом офіцерів під прикриттям НАБУ, – саме це було головною метою проникнення в конспіративні приміщення НАБУ. Ця мета досягнута. Операції, на жаль, припинені", – сказав Ситник.

 

З його слів, роботу цього підрозділу переформатують.

 

Ситник назвав проведення обшуків у конспіративних приміщеннях НАБУ "недопустимими".

 

"Я хотів би відверто сказати: якщо хтось думає, що ми не володіємо інформацією про конспіративні приміщення інших правоохоронних органів, то співробітники цих органів глибоко помиляються. В нас є така інформація, але поки я директор НАБУ, ми не можемо дозволити собі таких дій, як би ми не ставилися один до одного. І мені дивно, що такі дії допущені працівниками правоохоронних органів, які усвідомлюють, наскільки важко будувати такі підрозділи", – наголосив директор НАБУ.

 

З його слів, унаслідок обшуків дані про агентурну мережу НАБУ все ж таки не розкрили повністю. "Одна з цілей – отримання інформації про агентурну мережу НАБУ – не досягнута. Ціль щодо залякування працівників бюро – не досягнута", – запевнив Ситник.

 

Директор НАБУ повідомив, що у справі про корупцію в Державній фіскальній службі детективи полювали на "велику рибу", та ця справа тепер уже перекреслена.

 

На його переконання, мета дій працівників Департаменту по боротьбі з корупцією Служби безпеки України є нічим, як зривом цієї спецоперації щодо виявлення корупційних схем в ДМС, яку проводило НАБУ ще з квітня. “І, на жаль, ця мета працівників відділу по боротьбі з корупцією в СБУ була досягнута. Можливість довести операцію до кінця втрачена, зараз нам залишається тільки оцінювати ті докази, які вже були зібрані на момент зриву цієї операції”, – додав Ситник.

 

Директор НАБУ заявив, що прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган порушила закон про державну таємницю, коли озвучила прізвище “аґента Катерини”, котра допомогла розкриту "бурштинову" схему Розенблата і Полякова. "Це розкриття держтаємниці", – заявив Ситник, висловивши сподівання, що правоохоронці порушать справу за цим фактом. 

 

Ситник також назвав вчинок Сарган "совковим врєдітельством", що має ознаки кримінального правопорушення. 

 

У п'ятницю Лариса Сарган розголосила імена та прізвища аґентів НАБУ, котрі займалися справами Розенблата і ДМС, а також розкрила інформацію про виявлене в них під час обшуків майно.

 

Прес-служба Генпрокуратури також повідомила про знахідку "таємного офісу" НАБУ.

 

Натомість Артем Ситник оголосив у п'ятницю, що обшуки проводили за десятьма адресами.

 

"У двох конспіративних приміщеннях НАБУ були проведені обшуки. Також були проведені численні обшуки як у співробітників НАБУ, так і в їхніх родичів. Ці обшуки супроводжувалися цинічною поведінкою співробітників СБУ, пошкодженням майна наших співробітників та їхніх близьких родичів", – цитує УНІАН.

 

Правоохоронці також влаштували витік матеріалів слідства, пов'язаних із аґентами, – пообіді телеканал "112-Україна" влаштував пряме включення з-під будинку "аґента Катерини".

 

01.12.2017