Національне антикорупційне бюро України заявило, що затримання її аґента при спробі спровокувати на хабар першу заступницю голови Державної міґраційної служби було диверсією. Також НАБУ звинуватило у зриві кількамісячної операції Генпрокуратуру та СБУ.
Про це йдеться у заяві НАБУ.
"Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України незаконно втрутилися у спецоперацію Національного антикорупційного бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України. 29 листопада, під час документування одного з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України, оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям", — зазначає НАБУ.
"На переконання НАБУ, відбулася спланована диверсія щодо працівників бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, реалізована Службою безпеки та санкціонована генеральним прокурором України. Її суть полягає у тому, що посадові особи СБУ, використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (а саме здійснення прослуховування телефонних номерів у рамках розслідувань НАБУ) не просто розкрили цю інформацію одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботу детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро", — вважає Антикорупційне бюро.
"НАБУ і САП неодноразово попереджали про ризики для оперативної роботи у зв'язку з відсутністю в Національного антикорупційного бюро права на автономне прослуховування — наразі бюро може лише використовувати ресурси Служби безпеки України на підставі ухвали суду на прослуховування тієї чи іншої особи", — вказує на витік інформації НАБУ.
За інформацією НАБУ, плануються затримання та арешти ще трьох детективів бюро під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Крім того, з вечора 29 листопада на зв'язок не виходять 7 працівників НАБУ, які виконували оперативне завдання з документування епізоду за участі першого заступника голови ДМСУ. Місце їхнього перебування невідоме.
НАБУ запевняє, що інформація ДМС про кількамісячні спроби передати хабар є неправдивою: "Згідно з матеріалами кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання "заохочення" у сумі 30 тисяч доларів США: спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом — за надання посвідки на тимчасове проживання на території України".
"З моменту початку спецоперації у квітні 2017 року задокументовано ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ", — додали в НАБУ.
Антикорупційне бюро запевняє, що детективи ніколи не провокували жодного з посадовців ДМСУ на отримання хабара.
У четвер директор Національного бюро та керівник САП мають намір зустрітися з генеральним прокурором України, "оскільки наразі є підстави вважати, що Юрій Луценко, санкціонуючи дії своїх підлеглих та працівників СБУ щодо детективів НАБУ, не був повністю обізнаний з деталями спецоперації та результатами НСРД".
30.11.2017