Соцопитування: Українці воліють виборчу систему з "відкритими списками".

 

Соціологічне дослідження Центру Разумкова свідчить про те, що відносна більшість українців – 34,5% – воліє голосувати на парламентських виборах за системою із відкритими партійними списками.

 

Про це йдеться у результатах опитування, наведених у проекті "Політична культура і парламентаризм в Україні: шляхи вдосконалення представницької демократії" за 14 грудня 2017 року.

 

 

Так, понад третина респондентів зазначає, що найкраще – коли "виборці голосують за ту чи іншу партію, а також позначать найприйнятніших для себе кандидатів від партії", а "місце в списку кандидата від партії залежить від того, скільки виборців проголосувало за нього". 

 

Водночас, у теперішньої змішаної мажоритарно-пропорційної виборчої системи – 17,2% прибічників, у мажоритарної – 16,1%. В чистої пропорційної системи з "закритими" партійними списками – лише 5,2%.

 

Нагадаємо, ухвалення виборчої реформи з "відкритими списками" було однією з основних вимог акції, скликаної 16 жовтня низкою громадських організацій та опозиційних партій.

 

7 листопада 2017 року народні депутати ухвалили в першому читанні проект Виборчого кодексу (№3112-1).

 

19.12.2017