Організація ісламської співпраці визнала Східний Єрусалим столицею Палестини.

Відповідне рішення було ухвалене на позачерговому саміті ОІС в середу, 13 грудня.

 

 

Саміт скликав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан, щоби виробити спільну відповідь на рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. «Закликаю всі країни, які виступають на захист справедливості й міжнародного права, визнати Єрусалим столицею окупованої Палестинської держави», – заявив президент Туреччини на відкритті позачергового саміту ОІС у Стамбулі.

 

Він назвав Єрусалим «червоною лінією для всіх мусульман», а Ізраїль – «терористичною державою». «Мусульманські країни ніколи не відмовляться від вимоги визнати суверенну і незалежну Палестину зі столицею в Єрусалимі», – наголосив Ердоґан.

 

У резолюції саміту, яку цитує газета Washington Post, зазначено, що лідери мусульманських країн розглядають рішення Вашінґтона в односторонньому порядку визнати Єрусалим столицею Ізраїлю як «знак того, що США припиняють грати роль посередника у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту». У документі міститься заклик до всіх країн «визнати державу Палестина зі Східним Єрусалимом як його окупованої столиці».

 

ОІС – це найвпливовіша офіційна мусульманська міжнародна організація. На даний момент вона об'єднує 57 країн-членів з населенням близько 1,5 млрд осіб. Зокрема, до ОІС входять Іран, Ірак, Туреччина, Саудівська Аравія, Єгипет, Індонезія й інші ісламські країни Азії та Африки.

 

Нагадаємо, що шостого грудня президент США Дональд Трамп, попри застереження світової спільноти, ухвалив рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди американську амбасаду, яка зараз розташована в Тель-Авіві.

 

Ще 1995 року Конґрес США схвалив закон про перенесення амбасади з Тель-Авіва до Єрусалима та визнання міста столицею Ізраїлю. Проте набуття ним чинності протягом минулих 22-х років постійно переносили (щоразу на півроку) з тим обґрунтуванням, що це зашкодить безпеці Сполучених Штатів.

13.12.2017