Заарештовано екс-спікерку каталонського парламенту.

Рішення про те, щоб взяти Карме Форкадель під варту, ухвалив Верховний суд Іспанії.

 

                                     Карме Форкадель

 

Рішення про попереднє ув'язнення колишньої голови каталонського парламенту з можливістю тимчасового звільнення під заставу в 150 тисяч євро суддя Верховного суду Пабло Ларена (Pablo Llarena) оголосив ввечері в четвер, 9 листопада, – повідомила іспанська газета El Pais.

 

В ході слухань Карме Форкадель (Carme Forcadell) заявила, що визнає застосування 155-ї статті Конституції іспанським урядом, яка дозволила запровадити в автономному співтоваристві пряме правління центральної влади. При цьому вона назвала проголошення незалежності Каталонії «винятково символічним».

 

Рішення про взяття під варту на час судового розслідування Верховний суд Іспанії ухвалив і щодо чотирьох інших членів президії парламенту Каталонії: Луїса Коромінаса (Lluís Corominas), Луїса Ґіно (Lluís Guinó), Анни Сімо (Anna Simó), Рамони Барруфет (Ramona Barrufet). Їм же, аби вийти під заставу, вистачить заплатити по 25 тисяч євро.

 

Прокуратура вимагала залишити під вартою усіх п’ятьох політиків без можливості звільнення під заставу. Всіх їх звинувачують в зв'язку з оголошенням каталонським парламентом незалежності реґіону. Їм закидають організацію змови і розтрату громадських коштів.

 

У разі сплати застави Форкадель та інші чотири колишніх депутати повинні будуть щотижня з'являтися до суду. Вони не зможуть полишати території Іспанії, у них будуть вилучені паспорти.

10.11.2017