Без емпатії

З осінньою депресією кожен має свій рецепт боротьби – хтось виходить на площу, хтось летить за кордон, в когось просто зриває дах.

 

Руханка тижня

 

 

Екзальтований Міхеїл Саакашвілі на трибуні, закутаний в державний прапор Єгор Соболєв перед телекамерами і Семен Семенченко з колодою, якого можна порівнювати чи то з татом Піноккіо, чи з дєдушкою Лєніним, вирішили зробити революцію під девізом «за все хороше і проти всього поганого».

 

 

Хорошим має бути створення антикорупційного суду, впровадження відкритих списків на виборах, скасування депутатської недоторканності і ухвалення закону про імпічмент президента. Поганими є олігархи і влада, яких треба позбавити статків і поміняти (можна і в порядку навпаки). Періодично під стінами Верховної Ради відбувається шарпанина з правоохоронцями (людей в одностроях в тих кресах в рази більше, ніж тих, хто такого одягу не має), хтось приносить предмети, схожі на зброю, періодично з різних сторін лунають крики про провокацію.

 

Вимоги протестувальників, на їхню думку, логічні і потрібні, але реалізують їх якось дивно – і у підсумку згадується Ліна Костенко з її:

 

«Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна.
Невже це осінь, осінь, о! – та сама».

 

Протестувальники обіцяють стояти на площі Конституції до грецьких календ і повної перемоги, але виглядає то як коник, що плаче серед трав, втративши мелодії.

 

ДТП тижня

 

 

Після аварії з автомобілем Петра Димінського, де загинула жінка, а власникові ФК «Карпати» стало так зле, що поїхав лікуватися на батьківщину Вільгельма Телля, здавалося, ніщо вже не буде цинічнішим і страшнішим. Виявилося – може бути страшніше: харків’янка на позашляховику зносить п’ятьох людей на той світ, після чого починається епопея про «не все так однозначно».

 

Адвоката водійки перекошує, коли оприлюднюють відомості про те, що винуватиця ДТП має в крові сліди опіатів і, ймовірно, їхала на червоний сигнал світлофора не дуже адекватною. Але дуже скоро з’ясовується, що клієнтка буцім сама була колись жертвою аварії і тепер мусить приймати ліки, що тамують біль, у яких можуть бути опіати.

 

Тут вже актуальніший не Димінський, а Станіслав Толстошеєв, вдала дитина вдалих батьків, який вбив літню жінку в Києві, бо в нього трапився «епілептичний напад». Ця вдала дитина з «епілепсією» зараз лікується і має всі шанси одужати. На відміну від того, кого та дитина вбила.

Харківська водійка може бути також хворою на енцефаліт, булімію чи нетримання сечі. Можна спробувати вже і перевірену епілепсію, і лікуватися з Толстошеєвим.

 

Кіднепінг тижня

 

 

Коли офіційні джерела в поліції говорять про те, що вкрали немовля з дитячого візочка, то волосся стає дибки. Потім викрадачів з поцупленою дитиною ловлять – і волосся трохи влягається, але потім з’являється інформація про те, що ті самі викрадачі пояснюють свої дії тим, що у них померла власна дитина, тіло якої викинули на смітник. Викрадену дитину хотіли видати за свою – аби уникнути відповідальності за смерть власної. 

 

Ліна Костенко тут недоречна, тут навіть Стівен Кінг ховається в коридорі, бо і в його сиву голову не влізе такий абсурд. Інквізиція і Торквемада стають дієтичним продуктом, а дітей треба носити на руках. Це корисно для здоров’я батьків і тих самих дітей.

 

Клієнт тижня

 

 

Борислав Розенблат – народний депутат і має всі шанси стати людиною-символом. Чоловікові стало тяжко бачити те, що він випав з інформаційного простору, і нардеп відновив свій статус «носія браслета».

 

Член фракції БПП, якого звинувачують у дуже негарних оборудках з бурштином, свого часу зацікавив правоохоронні органи своєю особою. Правоохоронні органи відповіли Розенблату на його кокетування і почали цікавитися, чим він дихає. Розенблат, виявилося, дихав погано, і попри те, що його трохи закривали в наручники і дуже делікатно казали, що він злодій, почував себе цілком нормально.

 

Потім правоохоронні органи про Борислава забули, а він вирішив поїхати лікуватися в Кельн. Сталося то якраз після голосування Верховною Радою медичної реформи – і в цьому процесі хворий Розенблат брав безпосередню участь.

Німці лікують краще, українці ловлять краще. Так виявилося для Розенблата. Тепер нардеп з браслетом повинен думати, що його лякає більше – зняття недоторканності чи медична реформа.

 

23.10.2017